Wpis z mikrobloga

@marcelus: Czyli twierdzisz że śmieszne testy w karetkach przed przyjęciem do szpitala to był fałsz i nic takiego nie było? Szpitale nie były przepełnione przez koronawirusa który nagle jak ręką odjął po wybuchu wojny na ukrainie? Czyli tymczasowe szpitale były budowane po to by defraudować pieniądze? Oraz twierdzisz że stać nas na 500+ itp. dla +2mln uchodźców? Bo przecież polska gospodarka nie została niszczona przez pandemie.
@limakzsuetam przecież epidemia nadal trwa i będzie trwać, niski poziom hospitalizacji wynika z przeszczepienia populacji. Testy były, są i będą, nie wiem co w nich śmiesznego. Stać na na 500+, który jest bardzo podstawowym zasiłkiem. Mieszkanie + nie obejmuje Ukraińców.

Oczywiście że przyjęcie 2 mln i więcej uchodźców odbije się na polskiej gospodarce, ale to jest raczej oczywiste. Ci ludzie nie znikną
@marcelus: Ale przecież jakiś max miesiąc przed wybuchem wojny straszyli że trzeba dzieci szczepić bo dzieci umierają, teraz już nie będą umierać bo są zaszczepione? Ale przecież ukraincy w większości nie są zaszczepieni i to nie tylko na covid-19, to co medycy się nie muszą bać zakażenia? Przecież jak ktoś chciał skorzystać z służby zdrowia to było straszne utrudnione min. testami bo się medycy bali, teraz już tego strachu nie ma?
@marcelus: Nadal to my nie mamy żadnego konkretnego słowa w sprawie wsparcia finansowego dla naszego kraju, a przyjmujemy ogromne ilości ludzi.

Jeszcze trochę i będzie 3mln. Jak do tej pory zero konkretów, a zasoby nie są nieskończone. Brać w miarę możliwości, a nie jak leci. Chyba, że o czymś nie wiem i jesteśmy jakąś potęgą gospodarczą. Co śmieszniejsze nie mamy nadal konkretnego planu prócz budowy paru budynków dla uchodźców, a to
@marcelus: Sam #!$%@?. Źródła do konkretów. Odbyły się jakieś rozmowy, jest gotowy plan? Jakich konkretów mam szukać, jak ich nie ma xDDD

Skoro teraz mówisz, że są, to wysyłaj. Ja znalazłem tylko apelu o wsparcie finansowe.

W bańce to Ty co najwyżej teraz akurat zaczynasz żyć chyba.

https://forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/8382648,polska-pomoc-finansowa-dla-uchodzcow-z-ukrainy-i-zatwierdzenie-kpo.html pierwszy link

Drugi link https://businessinsider.com.pl/gospodarka/polska-musi-oswoic-sie-z-recesja-ekonomisci-kresla-czarny-scenariusz/1lejfm6
@marcelus: Dałeś cztery linki i każdy z nich mówi o gotowości przyjęcia uchodźców przez inne państwa w malutkich liczbach w porównaniu do tego co my przyjmujemy. 2.3+mln do 100 tysięcy w USA/Danii

Z artykułów wynika, że dostaliśmy częściowe dostawy pomocy humanitarnej i mowa tu o wysyłce do innych krajów poza nami zostały wymienione 2 inne. Biden mówił o 1 miliardzie usd i tutaj była mowa o EU jak i Ukrainie, a
@ZuluScout: Podałem ci przykładowe informacje, błędnie licząc że jesteś na tyle ogarnięty że wyszukasz sobie dalsze. Przyjęcie uchodźców zadeklarowało większość państw UE. Zresztą Ukraińcy wyjeżdżają z Polski, bo UE stosuje zasadę otwartych drzwi, z tych 2mln + znacznej części w Polsce już nie ma (kilka tygodni temu pojawiały się szacunki że 40% Ukraińców z Polski już wyjechało, dziś ten odsetek jest pewnie mniejszy, ale nie dużo). Super że nie miałbyś problemu
@marcelus: Ja tam nie widzę żadnego problemu jeśli chodzi o przyjmowanie. Zwyczajnie obawiam się jedynie tego problemu z finansami. Mamy wojnę i obowiązek do wypełnienia, a więc wiadomo, że jak najbardziej za pomaganiem. Masz rację z tym, że to nie jest zwyczajnie zależne od nas.

Co do tych wyjazdów to te 40% to fajnie by było jakby tak skutecznie ten system działał, bo taka relokacja by nas mogła odciążyć. No cóż
@marcelus: Ja np jestem dumny, ze nie przyjalem dawek szczepionki a im wlasnie o to chodzilo zeby teraz taki typo jak pies z w kagancu szczekal , ze "antycovidowcy" tak #!$%@? kazdy swiadomy czlowiek czuł, ze to #!$%@? jest po prostu napompowana w mediach grypą no ale poogladales telewizje pokazali Ci respiratory i lyknales ta marketingowa papke szczerze to gardze kazdym kto w to wierzy