Wpis z mikrobloga

@Rohnin: Wymagania wypisane a realna wydajność to dwie różne rzeczy moim zdaniem. Mi na i7-870 (4 rdzenie 8 wątków) Battlefield 4 na średnich/wysokich (grafa slaba) bierze ok 50% procesora. Ale masz racje, komputera nowego nie kupuje się na 'teraz' a na pare lat, szczególnie takie jak ten. Dobrym przykładem jest mój procesor, wyszedł 4 lata temu i kosztował dużo (2000zł bodajże) i wciąż daje rade i myślę że jeszcze troche
  • Odpowiedz
@Rohnin: i tak PS4 ma 8 rdzenii tylko dlatego, zeby po kilku latach nie zabraklo, na chwile obecna wiec @volden: proponuje i5 z K i podkrecic..ale nie leciec w 7ke bo jest to bez sensu ;) no ale kto bogatemu zabroni..zrobisz jak chcesz ;>
  • Odpowiedz
@ZielonePalto: 8 rdzeni z prędkością 1.6 ghz, heheszki xD ale niesamowicie szybkie, w porównaniu z pecetem gdzie masz i5 3 razy szybszą spokojnie da radę dokręcić na dobrym chłodzeniu jest to dosyć smieszne aby kupować i7 ;p nudzić się będzie i tyle przez następne 5 lat, może pod koniec życia tej generacji przyda się ta i7 w grach ale aktualnie przerost formy nad treścią @Rohnin na i3 jak najbardziej
  • Odpowiedz
@ZielonePalto: kupowanie konsoli w ogóle nie wchodzi w grę. Pecet może wyjdzie drogo ale głównym założeniem jest to, że ma posłużyć kilka lat przy niedużym wkładzie dodatkowym.
  • Odpowiedz
@Rohnin @ZielonePalto oraz pamiętajmy że to jest AMD ! które jest warte 2mld(teraz pewnie troszkę więcej) i które nie umie robić procesorów, wystarczy porównać sobie buldozera/vishere(te 4 rdzenie/8 wątków itp itd) itp który jest w stanie porywalizować z Phenomem II X6 oraz i3 i możemy skończyć te dyskusje, tj ten ENERGOSZCZĘDNY procesor w konsoli będzie miał max wydajność podkręconej i5 o ile aż tyle.... te linki które wrzuciłeś o niczym
  • Odpowiedz
@volden: Co do zestawu wymieniłbym dysk SSD na Samsung 840 EVO. Oraz zasilacz na SeaSonic SSP-650RT z certyfikatem gold. Jest wydajniejsza karta graficzna 290X od GTX 780 w tej samej cenie tyle że z chłodzeniem referencyjnym (w morelenet oczywiscie).

Alternatywą może być właśnie 4570k o 300-400zł tańszy. Ale na krótszą metę. Jakbyś kupił 4770k to za kilka lat wystarczyłoby wymienić kartę graficzną jeśli technologia będzie szła w takim samym tempie
  • Odpowiedz
@maxver: kartę graficzną zakupiona w dniu dzisiejszym w tej cenie starczy na max detale na 3-4 lata, a do gier na tych niskich-średnich do końca życia konsoli(6-8 lat) więc nie wiem po co będzie miał wymieniać grafikę :O
  • Odpowiedz
@Jurigag: Gdzie masz linki z 3dmarka? Przewiń w dół i zobaczysz to co chciałem Ci pokazać. Dalej... nie rozumiesz na czym polega architektura wielowątkowa? Nic Ci nie da wydajność pojedyńczego rdzenia bo to nie będzie się skalować. Szczególnie w przypadku kombinacji z karta od zielonych gdzie sterowniki są pisane w sposób taki aby rozkładać obciązenie i dlatego ich się nie poleca do Pentiumów czy i3 bo wychodzą cyrki.

@maxver
  • Odpowiedz
@Rohnin: Tak ale cena jest ta sama a wersji 1GHz nie ma w swojej konfiguracji. 290X jest ok 10-20% wydajniejszy od GTX 780. Dylemantem właśnie jest to chłodzenie.
  • Odpowiedz