Wpis z mikrobloga

Revolut każe mi wymienić kartę za darmo. Problem taki, że mam kartę VISA, a oni chcą mi dać MasterCard. Abym dostał VISA muszę zamówić tą limitowaną za 7€.

Wg. artykułów na internecie nie ma dużej różnicy między VISA a MasterCard i obie są akceptowane w podobnej ilości krajów i miejsc.

Teraz nie wiem czy brać tą darmową MasterCard czy VISA... Przy zakładaniu konta Revolut ubzdurałem sobie że VISA jest lepsza niż MasterCard...

Moją aktualną kartę VISA testowałem na wakacjach w Polsce, wielokrotnie płaciłem i wypłacałem w bankomatach i byłem zadowolony bo wszystko zawsze działało. (mieszkam w Niemczech, więc swoją główną kartę używam tylko w Niemczech, wszędzie indziej Revolut).

W sierpniu jadę do #chorwacja i tam będę także używał Revoluta jako główną kartę do płatności. Czy ktoś z was miał jakieś złe doświadczenia z Revolutem w zagranicznych krajach, może też związane z różnicą MasterCard i VISA?

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Pytanie może trochę bezsensowne, ale przyzwyczaiłem się do VISA i nie chcę zostać bez pieniędzy w momencie, kiedy nagle będę je potrzebował, więc wole zadać głupie pytanie( ͡° ͜ʖ ͡°)

#revolut #visa #mastercard
  • 13
@ogladacz: Bardzo dziwne... Ja miałem do wyboru albo MasterCard albo Maestro...
Wybrałem MasterCard. Według osób powyżej nie powinno być problemu z MasterCardem, więc zobaczymy. Jak będę w jakieś dziwne zakątki świata się wybierał, to uzbroje się dodatkowo w vise.
@Jemo: We Włoszech i Grecji są miejsca gdzie bardziej się przyda MasterCard. U małych prywaciarzy w Danii można tylko Visa. Jedyne miejsca jakie spotkałem różnice. Nie liczę Holandii bo tam oba maja problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)