Wpis z mikrobloga

Mirki, pracuje któryś z Was w Austrii? Jak tam z dostępnością mieszkań w Graz albo w okolicznych miasteczkach? Da się coś wynająć na własną rękę? Mam oszczędności. Jak wygląda rynek pracy? Wyjechałbym tam do pracy jako elektryk/elektronik, boję się patologii w stylu holenderskim, znam jedynie angielski. Liczę, że pracując trochę w nadgodzinach będzie mnie stać na 5 letni bieda samochód i wyjazdy co kilka tygodni na kilka dni do Chorwacji, kawalerkę 40m w standardzie IKEA, zdrowe jedzenie?

#austria #graz #styria
#emigracja
  • 15
wiilhaben.at jesli chodzi o auta i mieszkania. dla elektronika i elektryka jest sporo ofert pracy, zalezy od dosw. chcesz wiecej info, to priv. z ta chorwacja to teraz roznie, paliwo po 2€...
@niedasieukryc: to zależy jeszcze, czy chcesz wynajmować, czy kupić, czy masz rodzinę itp., ale generalnie opisany styl życia jest jak najbardziej osiągalny. Tak w skrócie w Austrii łatwo dojść do przeciętnego, godnego poziomu, za to bardzo trudno dojść do czegoś więcej.
@pawelgie: jets tutaj cos takiego jak podatek ekologiczny, nazywa się NOVa z tego co pamietam. W skócie chodiz o to ż edo ceny samochodu jest doliczany ten podatek w wysokości z teog co pamietam 20%, więc całkiem sporo.
Jesli kupiłeś auto w Polsce a chcesz nim jeździć po Austrii nawet mając meldunek tymczasowy to musisz to auto zarejestrować - w konsekwencji musisz zapłacić ten podatek. Kolejna rzecz to ceny ubezpieczenia OC
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawelgie: Jeśli chcemy generalizować to mentalność inna niż w Niemczech, dużo bardziej elastyczni ludzie czasem wręcz "bogate Bałkany". Mi to akurat odpowiada.