Wpis z mikrobloga

@Hana1: mają też inne wzorce od rodziców - wykształceni ludzie, a jak mieszkają w Hwaseong to tam jest np. Samsung Semiconductor i masa innych firm z tym powiązanych ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Kambodży jakie tak ich córka ma wzorce ? Masaże w Win, alko-imprezy co tydzień (żeby tylko ...), wolność, brak sanepidu i podatków, jazda bez kasku na motorze, itp.
@Justyna16: Z Hwaseong bardziej miałem na myśli to, że ojciec Sonu może tam pracować w jednym z dużych korpo, więc to inna klasa niż kambo-krezusi. Mieszkałem tam 2 lata (jakieś 2-3km od ich aktualnego mieszkania, jak to wszystko jeszcze było w budowie) i większość mieszkańców okolicznych bloków to właśnie pracownicy lokalnych firm i korporacji. W Korei są wzorce, że jak chcesz mieć dobrze w życiu to masz #!$%@?ć, mieć dobre wykształcenie
@Justyna16: cóż, inne wzorce zostały im przekazane i podobne przekazują teraz swoim dzieciom. Możliwe też że matka nie chce by dziecko uczyło się polskiego, bo gapy też nie traktuje poważnie... I nie chce, by ojciec miał na dziecko zbyt duży wpływ, bo w przyszłości mogły się z tego wywiązać problemy.
Pytanie dlaczego oni są parą? Nie znam tak bardzo uniwersum. Bo chyba nie są ze sobą z miłości?
@Justyna16:
Myślałem że macie swoje teorie. Ja wątpię by chodziło o miłość, raczej o interesy, status jakieś zapewnienia lub ułatwienia, może ktoś z was wie.

Ja przystaję na to, że kobieta ma całkowity wpływ na przyszłość dziecka i umyślnie wyklucza gapę.
Z tego co piszą co niektórzy dziecko ma dobrą rodzinę, która zapewni jej przyszłość.
@pelt: Zaciekawił mnie ten temat, który poruszyłeś i wygląda na to, że dziecko bez problemów dostanie khmerskie obywatelstwo.Poniżej dla zainteresowanych link do artykułu dotyczącego ustawy o obywatelstwie przyjętej przez Zgromadzenie Narodowe w 1996 r. W artykule IV-tym rozdziału II-go jest to sprecyzowane:

Law on Nationality
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MordechajGajusz: Do Gapy i jego córki pasują te fragmenty:

[obywatelstwo dostanie] każde nieślubne dziecko, które urodziło się i zostało uznane przez rodzica (matkę lub ojca), który ma obywatelstwo khmerskie


Tego kryterium Gapa nie spełniał, bo był za krótko w Kambodży (od 2017 roku) i chyba nie ma nawet formalnego ślubu, tylko szamański rytuał podobnie jak Damian Drążek:

Cudzoziemiec lub kobieta, którzy pobrali się z żoną lub mężem Khmerów, mogą żądać obywatelstwa
@pelt: Tutaj jest ciut gorzej niż napisałeś. Według tak zwanego indeksu Henleya (Henley Passport Index) Kambodża jest obecnie na 90-tym miejscu (53 visa free destinations). Dla porównania Polska jest na 8 miejscu (183 visa free destinations). W praktyce oznacza to, że bardzo często wizyta w jakimś kraju bez pomocnej dłoni jest niemożliwa (na przykład jeśli taka osoba chciałaby przyjechać do Europy jako turysta ale na własną rękę trzeba przygotować sporo dokumentów,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
powiedz mi jako to przyszłość ? Taka sama jej matki ?

@Justyna16: Prowadzenie stoiska ze żarciem czy małego sklepu. Nie ma z tego fortuny, ale biedy też nie. ¯\_(ツ)_/¯ W mentalności khmerów, gdzie inteligentów wybito wiadomo w jakich okolicznościach posiadanie takiego biznesu to sukces ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak się jest za mądrym to kula w łeb ( ͡° ʖ̯ ͡°)