Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@MordechajGajusz: Co do ojcostwa Gapy to czytałem (choć nie wiem ile w tym prawdy), że w Kambodży dziecku z automatu jest przyznawane obywatelstwo ojca przy narodzinach. Czyli nieważne czy matka jest khmerką czy nie, jeśli ojciec nie jest to dziecko co najwyżej dostanie wizę stałego pobytu dla obcokrajowców pochodzenia khmerskiego, ale obywatelem Kambodży nie będzie. Tak więc nieprzyznanie się Gapy do ojcostwa po narodzinach jego córki mogło być przemyślanym i nie
@r333m4k444: po co temu dziecku potrzebne polskie polskie obywateelstwo???Nastepni ...khmerka i jej dziecko na socjal???Przeciez frejer w Polsce nie lozy na utrzymanie juz jednego dzieciaka...sam zyje z darowizny innych osob...len smierdzacy....Dla niego czytanie komentarzy to praca.....
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
a po co temu dziecku kambodżańskie obywatelstwo?

@r333m4k444: Jakby to dziecko miało jednak pozostać w Kambodży to nie będzie miało z tym problemów - bo w razie czego obywatela nie deportuje się z kraju, w którym ma obywatelstwo i nie pozbawi się go praw do pobytu w nim (unieważni wizę). W końcu ją wychowuje matka, na którą silny wpływ ma jej rodzina. A i jest jeszcze ważny argument. Dżunku będzie mogła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
po co temu dziecku potrzebne polskie polskie obywateelstwo???

@Hana1: Dla polskiego paszportu, bo jest jednym z najlepszych na świecie. Umożliwia łatwe podróżowanie, do naprawdę wielu krajów. A i można dzięki niemu na terenie Unii Europejskiej i jej terytoriów zamorskich (jak np. Karaiby) pozostawać bez ograniczeń czasowych.

Nastepni ...khmerka i jej dziecko na socjal???

Dopóki nie będą mieszkać w Polsce "socjal" im nie przysługuje jako polskim obywatelom. A przypuszczam, że ta mała
pelt - >po co temu dziecku potrzebne polskie polskie obywateelstwo???
@Hana1: Dla pol...

źródło: comment_1648187348rJ78EeqxwiaSKt21tzQQQa.jpg

Pobierz
A jeśli tak jest z obywatelstwem dziecka to widać, że Kambodża to #!$%@?łek trzeciego świata. W innych krajach dziecko dostaje 2 paszporty "od rodziców" i wieku chyba 18 albo 21 lat (zależy od kraju) może sobie albo wybrać jedno obywatelstwo albo mieć obydwa na raz (też zależy od kraju). Ciekawe czy ta ich córka będzie jednak chciała mieszkać choćby w PL, mając tutaj nieporównywalnie większe możliwości rozwoju/pracy/nauki/itp. niż w tym kambodżańskim raju
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Ciekawe czy ta ich córka będzie jednak chciała mieszkać choćby w PL

@darth_invader: Problemem dla niej, aby mieszkać w Polsce dla niej byłaby słaba znajomość polskiego. Nie wiem, ile to dziecko ma lat i ile już mówią dzieci w jej wieku, ale mam wrażenie że ojciec jej polskiego nie uczy ( ͡° ʖ̯ ͡°) No i jej matka też po polsku też ani trochę, co oznacza, iż
@pelt: przecież on nie myśli o przyszłości .Nie wspominając o przyszłosci dziecka.Mi rodzice wyrobili niemiecki paszport bo otwiera więcej drzwi.Nie byliśmy jeszcze w unii.Nawet będąc w unni podróżowałam bez problemowo do stanów i kanady.
A i Dżunku może wykorzystać swoje khmerskie obywatelstwo w przyszłości, aby być słupem dla obcokrajowców chcących nabyć grunt czy nieruchomość. Jej ojciec jest przecież obeznany w temacie i ma odpowiednie znajomości ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pelt no to będzie rodzinny interes i materiał ma film: Ojciec Chrzestny - Don Vito Kiszonkone, prezes - Consigliere, Krzychu - kucharz, Steku - kontroluje produkcję kiełbasy w całym kraju (w tle maszynka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
przecież on nie myśli o przyszłości

@Justyna16: I to wydaje się mi najbardziej prawdopodobne. W sumie całe życie Gapy polega na tym, że bez większych refleksji przyjmuje, iż "jakoś to będzie" i przez to starać się nie musi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hana1: Tak się mi przypomniało, że Gapa przybył do Kambodży w styczniu 2017,więc jego córka musiała się urodzić później. Ma więc max 4 lata. Nie znam się na dzieciach, ale to chyba już dobry wiek, aby ją uczyć polskiego jako chociaż języka obcego ¯\(ツ)_/¯

jak wychowuja rodzice dziecko z Pierogi z kimchi...Sonu rozumie koreansk7,polski i co najwazniejsze potrafi powtorzyc polskie slowa

Nie oglądam jej, ale znajoma mi o tym mówiła.