Wpis z mikrobloga

@Cierniostwor: Być może się mylę, ale to średnio się nadaje jako główny tracker z tego względu, że jak złodziej ma IPHONE to na jego telefonie wyskoczy powiadomienie że jakiś obcy AirTag jest w pobliżu i tam będzie mieć opcję odtwórz na nim dźwięk w celu jego zlokalizowania, więc znajdzie i wyrzuci, ale w sumie nie każdy złodziej ma IPHONE, więc to się nadaje tylko jako zapasowy tracker, jako podstawowy najlepiej użyć
@rkadjar: Po premierze tego urządzenia był wysyp artykułów na temat inwigilacji z użyciem tego urządzenia gdzie wszędzie uspokajali że nie ma co się bać z tego względu że zawsze będzie wiadomo gdy jakiś obcy AirTag znajdzie się w pobliżu bo IPHONE nas o tym powiadomi, ale nie będę się kłócił bo nie mam IPHONE i AirTaga więc nie mogę tego osobiście zweryfikować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Cierniostwor: po co to robić ¯\(ツ)/¯


@asdfghjkl: Ostatnio 10 minut szukałem samochodu na wielkim parkingu, chce żeby to się nie powtórzyło xD to główny powód, a skoro już kupuje to przy okazji można go ukryć dla zabezpieczenia na wypadek kradzieży.

@Cierniostwor: złodzieje raczej użyją jakiegoś zagłuszacza gps, wiec niewiele da


@garbaty33: Air tag nie działa na GPS

@garbaty33: @Cierniostwor: op sam nie pójdzie odebrać ukradzionego auta
@Cierniostwor: Proponuje schować pod jakieś poszycie plastikowe wewnątrz auta, pod wieloma plastikami wewnętrznymi w samochodzie są mniejsze lub większe pustki. Na plus że takie plastiki bywają trudnorozbieralne, trzeba wiedziec gdzie są zatrzaski, gdzie wtykać śrubokręt czy narzędzie specjalistyczne żeby taki plastik oderwać. Czasem sie rozbiera sekwencyjnie, jeden plastik nachodzi na drugi i trzeba wyjąć jeszce jakiś sąsiedni. Jeśli dobrze ukryjesz to nawet jak ktoś będzie wiedział gdzie siedzi ten airtag to