Wpis z mikrobloga

Lecę za granice i mam do wyboru albo lot bezpośredni LOTem albo Lufthansa z przesiadką we Frankfurcie. Oczywiście bilet LOTu jest o ponad 1000 złotych droższy, a więc czy warto dopłacić tysiąc i lecieć bezpośrednio czy jednak Lufthansa? Dodam, że nigdy nie leciałem samolotem z Przesiadka i nie wiem czy jest się czego "bać" czy nie. Dodam że przesiadka jest z tego samego terminala a czas to 2h.
#lot #podroze #lufthansa
  • 16
@NAIZDUP: Zależy gdzie lecisz. Zawsze wolałem przepłacić i lecieć bezpośrednio. Teraz wracam z pierwszego lotu z przesiadką. Do Madrytu było szybko. Bo czekałem w Amsterdamie około godziny. Z Madrytu wyleciałem o 7. Do Amsterdamu dotarłem koło 9.40. A powrót do domu mam 16.45. Jeżeli masz przesiadki, ze musisz czekać 12h+ to się zastanów. Dwie godziny to zjesz coś i wypijesz. Czas szybko minie jeżeli to tylko 2h. Dziś przez cały dzień
@NAIZDUP: Lufthansa lepsza; nie mam pojęcia czemu LOT ma takie ceny; Lufthansa ma dwa swoje huby, z których wiele połączeń jest wykonywanych kilka/kilkanaście razy dziennie (Europa i lokalne w DE) przez co mogą i cenę zaoferować niższą
@NAIZDUP: nigdy nie spotkałem się, żeby byli na pokładzie do kogoś niemili; co do przesiadki to wysiadasz we Frankfurcie czy Monachium z samolotu i idziesz prosto na kolejny; wszystkie loty Lufthansy są obsługiwane z tego samego terminalu więc nie ma potrzeby wychodzić "na zewnątrz". Przy lądowaniu nawet często załoga mówi jakie bramki są dla konkretnych lotów, na które pasażerowie będą się przesiadać
@NAIZDUP: Kupuj Luft z przesiadką. Leciałam tak tok temu na Maderę - przesiadka we Frankfurcie. Super obsługa, bez problemu ze zmianą lotów czy jakimiś korektami (akurat zmieniali siatkę i nam nie pasowały nowe loty). Przesiadka jest banalnie szybka i prosta. I zaoszczędzisz 1000 zł
@NAIZDUP: dokladnie tak. Wychodzisz do terminala jedną bramką i sprawdzasz na tablicy z której bramki masz kolejny lot. Szukasz bramki i gotowe. We Frankfurcie nie musisz robić drugi raz osobistej, wychodzić gdziekolwiek czy szukać nie wiadomo czego. Banalnie proste :)