Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z obecnych miał już okazję połączyć służbowego laptopa ze złączem HDMI z monitorem ultrawide 144hz? Zaczynam nową pracę od kwietnia, mam już wybranego laptopa(Dell Precision 3561) i szukam opcji by na monitorze, który mam teraz podłączonego do PCta kablem DP-DP, dodać połączenie na służbowego lapka, żebym mógł tylko w ustawieniach monitora przełączać źródło sygnału zależnie z którego komputera potrzebuje wyświetlić obraz

#programista15k #komputery #programowanie
  • 11
@wypokowy_expert: Chodzi mi o 3440x1440 144Hz. Zapytałem bo obecnie mam Della Latitude 7480 i też ma jedno złącze HDMI, które podanej specyfikacji nie obsługuje, natomiast nie jestem pewien jaki standard HDMI faktycznie ten Latitude ma
@keton22: Czy mógłbyś rozwinąć jakoś skrót DSC? No właśnie w moim PC też mam 3080 i bez problemu mój monitor obsługuje te 3440x1440 i 144hz, tylko kwestia jest jak to powtórzyć mając tylko HDMI 2.0 w laptopie służbowym. Rozumiem, że G9 Neo masz podłączone właśnie po HDMI, tylko no ten laptop nie będzie miał takiego GPU jak 3080 :D
@aerodnight: display stream compression. Dzięki temu upychasz więcej danych w link niż normalnie obsługuje kosztem odwzorowania barw. HDMI nie obsłuży 'prawie 4k' - 5120x1440 144hz a tak nie narzeka, nawet na 240hz nie narzeka.
@aerodnight: @Devcio: tak czytając to jeszcze raz nie dałoby się pc połączyć po hdmi 2.1 skoro jest 3080 a wygospodarowany tak display port pożenić z laptokiem przez konwerter display port do thunderbolt czy innego usb-c? Inaczej tego nie widzę.
@keton22: tylko co Ci po konwersji hdmi na DP jak sam port ma za mały transfer? z 4k60hz magicznie nie zrobisz 144hz :P jedyne co moze zrobić to na hdmi uzywac mniejszej rozdziałki z wiekszym odswiezaniem
np 2560x1440@144hz bo hdmi 2.0 to obsłuży.
@keton22: pytanie tylko czy gpu obsługuje w ogóle wyjście 4k@144hz jezeli jest tam tylko igpu to podejrzewam ze nie, ale jak bedzie coś normalnego to juz zmienia trochę.

port jest napewno wystarczający

1. USB4.0 Type-C port with DisplayPort 2.0 port/Power

Delivery/Thunderbolt