Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dobra mirasy bo mam przekmine odnośnie tego jak grać w gierki na dużym telewizorze. Ogólnie miałem pomysł żeby kupić konsole xboxa do tv, kupić game passa i grać, ale kolega podsunal mi pomysł i czy da się tak zrobić. Kupić jakiegos najtańszego laptopa (może nawet chrome book), podłączyc hdmi do tv, do tego game pass, pad bluetooth i granie w chmurze. Wyszłoby raczej taniej. Myślicie że tak się da zrobić i warto?

#pcmasterrace #konsole #xbox #gry #kiciochpyta
  • 15
@Bolostolo: chmura od nvidii, jeszcze rok temu, obsługiwała #!$%@? rozdzielczości (mnie oczy bolały na 24" i po 5min rzuciłem to w #!$%@? i wziąłem refunda), także zrób research jaki streaming jakie rozdzielczości supportuje, bo możesz mieć grafę z Tibii grając w CP na TV ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Bolostolo: chmura jest wciąż w powijakach. Single owszem działają nieźle, ale zapomnij o jakimkolwiek multi niezależnie od łączą które masz w domu.

Kup już lepiej Series S, zamontuj sobie na TV z tyłu (są uchwyty do mocowania VESA) i będzie pan zadowolony.
@Bolostolo Na chrome booku to raczej to granie w chmurze nie będzie ci działać dobrze. Jakieś mocy też to wymaga. Przykład mi na tablecie działa dobrze ale na TV z android tv już nie. Podejrzewam że w TV za mała moc.

Chcesz tanio to się nie baw w takie cuda tylko weź series s za 1300. Tam też masz gamepass i chmurze jak by co.

Albo nVidia shield to będziesz miał i
@Bolostolo: Dodatkowo ja bym przetestowal jak u ciebie dziala ta chmura. U mnie pomimo bardzo dobrego lacza, wyglada to tragicznie, zero przyjemnosci. Jak juz chcesz kombinowac, to lepiej ogarnac series S, uzywki sa juz po 1k.


@ejenes Na jakim urządzeniu to testowałeś?
@Bolostolo: granie w chmurze odbywa się nie na series x, do tego pad za 300 zł, już lepiej wziąć series s do samych digitali za 1300


@Czabiii Do chmur jest super nVidia shield Pro . Bo tam w chmurze nVidii jest wyższa rozdzielczość niż normalnie (taka polityka nVidii). Do tego odpali chmurę gamepass, i Stadie.
Problem to cena około 900-950 zł bez pada. Kup pada za 250 to już daje 1150-1200
@Variv: Ipad + smartphone (android), oba urzadzenia znajdowaly sie zaraz obok wifi (predkosc 250mb)


@ejenes Na pewno łączyłeś się z wifi 5ghz a nie 2,4ghz? Bo na 2,4 to nie będzie działać dobrze. Testowałem.
Trochę dziwne bo ja mam internet domowy LTE i idzie grać w chmurze . Ofc bywają czasem przycinki albo się tnie to resetuje połączenie z netem i już jest ok. Ale jak na internet LTE domowy to
@Variv: wiadomo, ze 5ghz. Natomiast kiedys jakis mirek pisal, ze tutaj duze znaczenie ma lokalizacja serwera oraz uzytkownika. Wowczas nawet duza przepustowosc nic nie da, jezeli te odleglosci beda bardzo duze