Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy mej walki z reklamozą na os.Kombatantów:

1. Ostatnia reklama przy przystanku została usunięta.
2. Usunięte zostały banery reklamowe wiszące na latarniach przy ul. Srebrnych Orłów
3. Zniknął jeden billboard na Kombatantów (prawdopodobnie przez budowę masztu oświetleniowego)
4. Otrzymałem na maila oficjalne pismo urzędowe z ZDMK, którego treść wklejam poniżej. Wynika z niego, że już jakaś ustawa krajobrazowa weszła w życie, nawet nie wiedziałem o tym.
5. Zachęcony tym sukcesem jadę dalej zwalczać reklamozę ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

#nowahuta #krakow #osiedlowykonfident #czujedobrzeczlowiek
DerMirker - Ciąg dalszy mej walki z reklamozą na os.Kombatantów:

1. Ostatnia rekla...

źródło: comment_1647855972yOyn7SndvxYiiKjKUhQcOS.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
@DerMirker: jak wyglądały przykładowo takie zgłoszone przez ciebie reklamy? Możesz udostępnić maila którego wysłałeś? Chętnie bym się dołączył do akcji bo reklamy też mnie denerwują ʕʔ
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: przykładowe reklamy znajdziesz w hiperlinku u góry. A mail był zwyczajny:

Szanowni Państwo,

Pragnę uprzejmie zgłosić podejrzenie istnienia nielegalnych nośników reklamowych w
bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Srebrnych Orłów.
Nośniki znajdują się na działce oznaczonej numerem 1261039.0002.266/10, przy sklepie Aldi. Są umieszczone na latarniach ulicznych.
Uprzejmie proszę o kontrolę oraz podjęcie stosownych działań w przypadku
potwierdzenia jego nielegalności.

Do wiadomości załączam zdjęcie przedstawiające wygląd oraz położenie nośników.

Z wyrazami szacunku,
Der
  • Odpowiedz
@DerMirker: Ja podejmowałem podobnie działania, ale z tego drugiego powodu. Nawet za darmo można osiągnąć pewne efekty za pomocą urzędów państwowych; ale doszedłem do wniosku, że żeby skorzystać ze swoich praw w o wiele większym zakresie, trzeba mieć pieniądze na walkę prawną. Chociażby trzeba mieć pieniądze na składanie skarg do WSA.

W paru miejscach w moim mieście malowano elewacje po moich zgłoszeniach, czasem kilka razy im pisałem, aż się za to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@DerMirker:
Kodeks postępowania administracyjnego
Art. 63. [Sposób wniesienia i treść podania]
§ 1. 35
Podania (żądania, wyjaśnienia, odwołania, zażalenia) wnosi się na piśmie, za pomocą telefaksu lub ustnie do protokołu. Podania utrwalone w postaci elektronicznej wnosi się na adres do doręczeń elektronicznych. Jeżeli przepisy odrębne nie stanowią inaczej, podania wniesione na adres poczty elektronicznej organu administracji publicznej pozostawia się bez rozpoznania.

Jakiś czas temu zmieniło sie kpa. Wg mnie najlepiej pisemko
  • Odpowiedz