Wpis z mikrobloga

#promobot - bot do szukania promocji w popularnych polskich sklepach

POSTĘPY
Kolejny tydzień i kolejny raz nie ma zauważalnych postępów dla koncowego użytkownika.
Jest jednak jedna wielka zmiana dotycząca sprawnego dodawania kategorii do sklepu, żeby bot znalazł najważniejsze parametry (które będą potrzebne do porównywania cen, a także do filtrowania produktów na stronie, która jest w planach). Dotychczas każda kategoria miała swoją własną metodę, która odpowiadała za wyszukanie parametrów produktu i dodanie je do bazy. Kategorii do jednego sklepu - morele - mam aktualnie 25. Więc potrzeba było 25 metod do tej czynności. Strasznie dużo kodu i bałaganu.
W ostatnich dniach myślałem nad optymalizacją tego i udało się. Dzisiaj jest to już jedna metoda, która działa na każdą kategorę produktową w sklepie i łatwo ją zaadaptować do innych sklepów.

PLANY
Przez najbliższy tydzień powinny pojawić się zauważalne zmiany, między innymi więcej sklepów.
Aktualna lista planowanych sklepów to:
- morele (już jest)
- x-kom (już jest)
- mediaexpert (w trakcie prac)
- mediamarkt
- rtveuroagd
- sferis
Zakładam, że do końca marca bot będzie obsługiwał wszystkie ww. sklepy.
Z polskich sklepów chyba nie ma więcej sensowych, żeby sprawdzać tam promocje. Bot zostanie rozszerzony o zagraniczne sklepy dopiero po ukończeniu polskich i wystawieniu bota na testy na produkcji ( ͡° ͜ʖ ͡°), czyli jakiś bot na telegramie pewnie.

Coraz bardziej też rysują mi się plany na stronę z okazjami, które bot znajdzie. Będzie przypominać każdy sklep internetowy, czyli możliwość filtrowania wg. kategorii i parametrów. Ale będzie też przypominać peppera, ponieważ każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł oceniać oraz komentować daną okazję.

Plany są, mam nadzieję że nie stracę zapału do ich wykonania.

Jak ostatnio, zapraszam do pytań / propozycji na sklepy (czy też kategorie produktowe obsługiwane przez bota) pod tym wpisem lub na PW.

Zapraszam do obserwacji tagu #promobot, gdzie dowiecie się o postępach prac. Wpisy staram się dodawać raz w tygodniu.


#promocje #cebula #cebuladeals #promocja #okazje #okazja #sklepyinternetowe #zakupy #morele #xkom #mediaexpert #mediamarkt #rtveuroagd #programowanie
Pobierz Spofity - #promobot - bot do szukania promocji w popularnych polskich sklepach

POS...
źródło: comment_1647809685UUvVSs61rJEOqBBXHEGwrb.jpg
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Spofity: tzn pytam jak to jest trzymane pod spodem. Projekt będzie akumulował dane i w sumie ten dataset jest bardzo istotny, dobrze by było go utrzymywać w odpowiednim stanie a w tym pomaga orm i pojedyncza większa baza.

W sumie mam takie coś zrobione w ograniczonym zakresie - dane scrapuje hugginem z morele.net i zapisuje RESTem przez postgresta do postgresql a wyświetlane grafana. Rozwiązanie no-code bo największą wartość mają i tak
@mirasKo-Kalwario: wszystkich produktów nie będzie porównywał, bo tego jest za dużo. Będzie porównywał wszystkie produkty z wybranych kategorii. Kategorie produktów zależą od Was tak naprawdę. Szukasz promocji na coś? Napisz o tym to dodam tę kategorię do bota