Wpis z mikrobloga

@JuanAntonioGonzalo: sprawdź czy w IKP możesz wysłać zlecenie wystawienia rodzinnemu to nawet nie będziesz musiał dzwonić. Musisz mieć tylko jedną receptę na dany lek już zrealizowaną, oraz weszło to dopiero w styczniu i wiele przychodni tego nie obsługuje.
@feegloo: moja przychodnia tego nie obsługuje, na dodatek chciałem zmienić lekarza bo aktualny tam już dawno nie pracuje (przeszedł na emeryturę) więc wysłałem deklarację to mi odrzucili bo niby mam aktywną. Dobrze, spoko, ale zmienić lekarza i tam mam prawo xd
@ayyy_lmao: ja tego do końca nie kumam, bo miałem receptą od lekarza prywatnie w Warszawie a w IKP poszło przedłużenie do jakiejś placówki NFZ we Wrocławiu w której mam papiery

Czyli i tak tą receptę musi przedłużyć mój lekarz rodzinny?
@feegloo: tak, to trafia do tego co jest wskazany jako Twój rodzinny.

System działa tak, że pacjenci deklarują się jako pacjenci danego lekarza rodzinnego, NFZ płaci ryczałt za każdego pacjenta i z tej kasy lekarz dostaje wynagrodzenie bez względu na to, ilu przyjął pacjentów w rzeczywistości, poza tym jeśli lekarz zleci badania diagnostyczne (nawet głupią morfologię) to też są opłacane z tej kasy.

To oznacza, że lekarze niespecjalnie chcą przyjmować dużo
@ayyy_lmao: dzięki za wyczerpująca odpowiedź, skoro już się rozpisałes to dodam coś od siebie, bo ostatni raz na NFZ leczyłem się 10 lat temu

Moim zdaniem służba zdrowia powinna być w 90% sprywatyzowana a te pozostałe 10% za free to powinna być hardkorowa diagnostyka typu rezonans. Pomijam skrajne przypadki typu choroby genetyczne bo ci ludzie też powinni mieć wszystko za free

Biedni ludzie powinny mieć służbę za darmo, a reszta obywateli