Wpis z mikrobloga

Chciałbym wykonać wysuwaną platformę z bagażnika do Forda Mondeo by łatwiej było wyciągać dość ciężkie skrzynie narzędziowe. Kiedyś do Mondeo były sprzedawane nawet takie platformy od producenta ale nie mogę tego już znaleźć.

Cały bagażnik załadowany jest skrzyniami jak na zdjęciach. Ciężar wszystkiego szacuję na około 60-80 kg.

Z czego najlepiej by to było wykonać by nie wydawać fortuny (auto służbowe mam wymieniane co 3 lata i nie wiadomo jakie będzie kolejne z uwagi na wycofanie Mondeo) ale jednak było to solidne i dało się jak najdalej wysunąć całą platformę? Nie wchodzi w grę raczej żadne spawanie - myślę bardziej o jakiś płytach OSB.

Czy są w ogóle prowadnice, które utrzymają taki ciężar i mają tak długie wysunięcie?

#majsterkowanie #diy
Vojak - Chciałbym wykonać wysuwaną platformę z bagażnika do Forda Mondeo by łatwiej b...

źródło: comment_1647771793cERFbg2II15z96kzUQT13p.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Vojak: Żeby zrobić wysuwanie na długośc bagażnika musiałbyś kombinować z teleskopami. Moim zdaniem bez problemu wysuniesz 3/4 długości (1/4 to minimum, żeby utrzymać dźwignię). Solidne ceowniki jako mocowanie platformy, mniejsze ceowniki jako szyny (w środek wrzucić kilka kulek z łozysk, albo kilka małych łożysk).
  • Odpowiedz
@jalop: ooo, czyli to nie jest jakiś super głupi pomysł i da się to zrobić ze sklejki. :D Dzięki, przyda się i pewnie zrobię coś na podobny wzór.

@7160: no właśnie chyba nie ma sensu celować w pełne wysunięcie bo 3/4 mi wystarczy. Mocowanie platformy chciałbym raczej zrobić do istniejących haków i zaczepów w bagażniku i zrobić to trochę budżetowo bo za 2 lata to będzie po prostu do wyrzucenia
Vojak - @jalop: ooo, czyli to nie jest jakiś super głupi pomysł i da się to zrobić ze...

źródło: comment_1647772425kK3TiYVer4hAPhqNa6XfNt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Vojak: Jeśli szyny nie będa na max szerokie to i do innego samochodu dopasujesz (zwężając lub poszerzając platformę). A przymocować mozna do podłogi bagażnika (tylko uważać, żeby w bak się nie wwiercić).
  • Odpowiedz
@Mirekzkolega: auta służbowe to również nasze auta prywatne - większość pracowników wozi 2-3 skrzynki ale ja mam manię magazynowania wszystkiego i nie lubię codziennie się pakować.

@7160: racja. Wiercić nie mogę bo auto nie moje, musi być bezinwazyjna metoda więc łapać się będę do haków i mocowań w bagażniku, które już są.
  • Odpowiedz
@Vojak będzie ciężko. Dosłownie i w przenośni.
Jeden Mirek doradził aby na prowadnice wykorzystać profile, też bym w to szedł, u mnie w pracy wykorzystujemy takie sznury z kulkami łożyskowymi bodajże Franke ma to w sortymencie, może byś coś dopasował do łożyskowania.
Ewentualnie pomyslalbym o wjeżdżających od dołu, z przodu tej płyty podpórkach z kółkami- w stylu wózka transportowego w karetce. Wtedy można podzielić ta płytę i może zrobić to na porządnych
  • Odpowiedz