Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu zbieram CRT'eki (na ten moment wyrwałem jeden, więc z ta liczbą mnogą to trochę przesada), tanie i miłe hobby. Jedyne na co trzeba brać względy, to żeby paluchów nie wpychać do środka bez rozładowania. I teraz pytanko, czy ktoś w #poznan ma może odsprzedać lub oddać takiego CRT? Powyżej 19+ cali bo jestem ślepy xD

Mój aktualny samsunk więc #chwalesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz J_C2_RPK - Od jakiegoś czasu zbieram CRT'eki (na ten moment wyrwałem jeden, więc z ta...
źródło: comment_1647770731GvGmVgFM7Z3aAJb1xKcZQ8.jpg
  • 11
@PawMad: No właśnie w całym Poznaniu jest w sumie jeden na OLX który jest jakkolwiek ciekawszy. Ale jest problem taki, że trzeba go skalibrować. Ogólnie to jest prosta robota, tylko trzeba mieć trochę w głowie aby nie dostać z 2kV po łapach z cewki xD A podzwoniłem po majstrach i na razie nie znalazłem nikogo w Pozku kto by się tym zajmował. A wysyłanie 20-30k potworów wartych 50-80zł do majstra poza
@Filipterka25: CRT ma rewelacyjną jakość obrazu. Dużo lepszą niż jakikolwiek LCD. Problemem jedynym jest maksymalna jasność i blooming w tańszych modelach (jak w tym moim). Ale profesjonalne CRT miały błąd delty na poziomie dzisiejszych hajendowych monitorów graficznych z ogromnym kontrastem (statyczny kontrast CRT to koło 1500-2500) który jest niemożliwy dla jakiegokolwiek LCD. Wiem bo porównywałem z monitorami radiologicznymi Barco, Eizo etc. Kontrastem ten śmieszny CRT je miażdży.
@evolved: 17 cali to trochę za mało dla mnie. Już ta 19' tak na styk. Marzy mi się taki FW900 który ma 24 cale i jest 16:9 ale niestety nie mam wystarczającej ilości narządów na handel aby go kupić xD

W sensie, nikt tego nie kupuje i tak, bo cena jest na tyle irracjonalna że sobie wiszą na aukcjach po rok albo dwa, ale nikt nie sprzeda czegoś za 200-500 dolaów
@Filipterka25: A, no i CRT inaczej skaluje obraz.
Rozdzielczości poza natywnej dla LCD/OLED etc wyglądają źle, a CRT ma w dupie. Możesz ustawić nawet jakieś bajońskie rozdzielczości. MAX PPI tego CRT jest wyższe niż mojego AOC xD Jednocześnie te poniżej rekomendowanej (czyli znacznie niższej niż maksymalna, przeważnie ta która ma koło 75-85hz) wygląda wciąż dobrze.
@motoinzyniere: No i między innymi dlatego tak ciężko dostać teraz jakikolwiek CRT.
Większość zaślepiła płaskość LCD, które w szczególności w 2010-2012 roku miały paskudny obraz, ale i tak je zezłomowali. Teraz dostać CRT to jak w totka wygrać. Muszę przebadać skup sprzętu jaki mamy w szpitalu, może znajdzie się jakieś barco. Ale tak to średnio widzę rozwiązanie.
Na OLX/Allegro praktycznie nic nie ma, jak już to w chorych cenach.
Nawet dzwoniłem