Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W Urzędach Pracy w miastach powiatowych do tej pory tylko wyłudzano ubezpieczenie zdrowotne jednocześnie pracując na czarno, większość osób nie była zainteresowana ofertami od UP. Teraz sytuacja się zmieni, pracodawcy będą mogli wybierać wśród ukraińskich kandydatów, gdzie jeszcze nie dawno nikt nie traktował tych ofert poważnie. Pracodawcy dostają dofinansowanie za pracownika z UP, pewnie będzie stworzone jakieś dodatkowe dla osób stricte z Ukrainy. Koniec końców, dla pracodawcy taki pracownik wyjdzie prawie darmo. A Urzędy w końcu zaczną wykazywać skuteczność, sytuacja win-win. Zapraszam do dyskusji.

#wojna #ukraina #rosja
  • 8
@crazy_blazer: A teraz bądź Polakiem co szuka pracy we własnym zakresie, nigdy nie będąc zarejestrowanym w UP, przychodzisz na rozmowę ze świadomością ze pracodawca i tak myśli sobie „hehe #!$%@?, za dużo będę budżetu na ciebie marnować, wezmę ukrainca co jeszcze będzie mi buty lizać”. ¯_(ツ)_/¯
No nie wiem czy to sytuacja win-win. Ofertami z up czemu nikt się nie interesował? Bo były, delikatnie mówiąc, kiepskie.
Od jakiegoś czasu, rzekomo, rynek pracy był rynkiem pracownika. Teraz w trybie bardzo gwałtownym wracamy do rynku pracodawcy.
Win (pracodawca) - win (uchodźcy) - collapse (polacy)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apolitycznanazwa: może do zadań bardzo powtarzalnych gdzie znajomość języka nie jest potrzebna to tak, ale pamiętaj że to zdecydowanie kobiety, nie mężczyźni, przekraczają granice. Nikt nie potrzebuje pracownika na odpowiedzialnym stanowisku, z którym nikt nie może się porozumieć... Aczkolwiek to czas aby polki aktywizowały się zawodowo, bo to tylko kwestia czasu kiedy ich koleżanki za wschodniej granicy się nauczą języka polskiego.
@crazy_blazer: Piszę to z perspektywy Polki, która się uczy i pracuje w zawodzie gdzie statystycznie przewagę mają mężczyźni. A co do aktywistek to śmiać mi się chce, bo koleżanki z Ukrainy z czasem z uśmiechem będą zajmować stanowiska na które one tak bardzo narzekają i jak bardzo są mobbingowane, dyskryminowane. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apolitycznanazwa: jasne, aczkolwiek nie chodziło mi o aktywistki tylko o aktywizacje zawodową. Czyli odkurzenie CV, jakieś kursy, szkolenia itd. Bo jak taka stereotypowa polska Karyna się za to nie weźmie teraz to prześpi swoją szansę i rzeczywiście może dla niej nie być pracy.
@crazy_blazer: I tak znając życie i ich sposób odbierania rzeczywistości to „zainwestują w dzieci” licząc ze socjal będzie cały czas i najlepiej coraz wyższy. Może przykre, ale jakoś mi nawet nie żal takich ludzi.
Bo faktycznie teraz próg dostania się na kursy, szkolenia, zdanie matury, dostanie się na studia to poziom gdzie nie trzeba zbyt wiele wysiłku włożyć żeby przyswoić wiedzę.