Wpis z mikrobloga

  • 0
Chce wziąć telefon na raty, jestem w stanie za niego płacić na spokojnie 150 zł miesięcznie nawet jakbym stracił pracę. Niestety jestem na zleceniu i umowę mam do października, przez co nie otrzymuje pozytywnej decyzji ratalnej. Co grozi mi gdybym skłamał co do takich danych? #pieniadze #banki
  • 6
  • Odpowiedz
@natazS
Swego czasu jak brałem pierwszy raz coś na raty to pamiętam, że bank kontaktował się z firmą ,w której pracowałem czy wszystkie dane i zarobki wpisałem poprawnie.
  • Odpowiedz
@natazS: Art. 297. § 1 (Kodeks karny) Kto, w celu uzyskania dla siebie lub kogo innego, od banku lub jednostki organizacyjnej prowadzącej podobną działalność gospodarczą na podstawie ustawy albo od organu lub instytucji dysponujących środkami publicznymi – kredytu, pożyczki pieniężnej, poręczenia, gwarancji, akredytywy, dotacji, subwencji, potwierdzenia przez bank zobowiązania wynikającego z poręczenia lub z gwarancji lub podobnego świadczenia pieniężnego na określony cel gospodarczy, instrumentu płatniczego lub zamówienia publicznego, przedkłada podrobiony,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ConanLibrarian dobra dzięki, w takim razie wysyłajcie pozdrowienia do więzienia bo dla mnie to #!$%@? śmieszne żeby nie dać komuś kto zarabia 3500 zł miesięcznie rat na 150 zł bo nie ma uop na czas nieokreślony
  • Odpowiedz
@natazS: nie grozi ci nic. Jest o tym punkt w KK, ale nie słyszałem jeszcze o żadnym procesie w tej sprawie. Chyba, że ktoś wyłudził w ten sposób miliony, ale to grubsze wałki i nie wystarczy samo podanie nieprawdziwych danych we wniosku.

I co znaczy, że otrzymujesz negatywne decyzje? Ile wniosków już złożyłeś? Pamiętaj, że każdy wniosek w danym banku, to zapytanie kredytowe w BIKu, jak jest ich kilka w
  • Odpowiedz