Wpis z mikrobloga

już parę osób się pytało na tagu kiedyś czy zażywanie NAC (N acetylo cysteina) przez dłuższy okres czasu może polepszyć efekty stimów i MDMA, i teraz po długich testach odpowiadam w skrócie:

Absolutnie tak. Powiem więcej, dzięki temu znowu poczułem "magię" 3-MMC jak za pierwszym razem! Biorę NAC od 5 miesięcy i w tym czasie miałem trzy spotkania z 3-MMC. Przerwy między tripami była dosyć mała (trochę powyżej miesiąca), a i tak w pewien sposób czułem się prawie jak za pierwszym razem na MDMA. Porównując do wrzutek z sierpnia to niebo i ziemia. Eufo po tym było niesamowite, dłuższe i podczas brania na zjazd, pomaga wstrzymać chęć dorzucania ( )
Kiedyś stosowany na przedawkowania paracetamolu i ibuprofenu. NAC zawdzięcza swoje właściwości poprzez przywracanie i normalizowanie stanu szlaków dopaminergicznych i glutaminowych w mózgu, a także wzmacnia mechanizmy odpowiedzialne za minimalizowanie sygnałów związanych z uzależnieniem. Ten efekt odpowiada właśnie za późniejsze wzmocnione doznania oraz ogarnięcie myśłi związanych z uzależnieniami (dzięki temu udało mi się rzucić kawę)

Po 2-3 tygodniach stosowania N acetylo cysteiny można już mieć wzmocnione efekty stymulantów.
Na początku "kuracji" można również zauważyć ogólny boost do motywacji i energii, ALE:

Niestety, dużą wadą NAC jest wypłukiwanie elektrolitów, niskie ciśnienie i "spłycone emocje". #!$%@? i radosne sytuacje są spłycane, przez co można na początku doświadczyć wypłukania z uczuć, ale po jakimś czasie ten efekt trochę ustępuje. Być może na was zadziała to trochę inaczej, ale ja mam takie spostrzeżenia.

Nie warto przyoszczędzić na kupnie, bo próbowałem trzy sorty, i najtańsze dają mniejsze efekty. Od siebie mogę polecić Swansona i UNS.

Polecam sobie zakupić i codziennie rano na czczo 1200-1500mg NAC (nie brać wieczorem, są duże problemy z zasypianiem)

No i ważne: Nie należy zarzucać podczas suplementacji! Efekty będą znikome i mało wyczuwalne.
NAC usuwa się z organizmu w około 36 godzin, ale protekcyjne i regeneracyjne właściwości pozostają jeszcze jakiś czas, dlatego należy przestać suplementować ten środek ok. tydzień lub 12 dni przed imprezą. Jak przestałem brać NAC w środę i wziąłem euforyk w piątek, efekty typowo "dopaminowe" były wyraźnie mniej wyczuwalne. Po wszystkim można wznowić suplementację podczas zwały, lub gdy wiemy, że już nie będziemy dorzucać.

Wątek na reddicie z relacjami innych: https://www.reddit.com/r/Supplements/comments/dy5buy/nac_what_are_your_experiences/

jakby ktoś chciał więcej rad nt. supli i rad podczas klepania stimów to zapraszam PW
mam nadzieję, że pomogłem a ja wracam do swoich pewnych spraw ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#narkotykizawszespoko #bojowkamedycznegoklefedronu #detox #uzaleznienie