Wpis z mikrobloga

Naszła mnie taka rozkmina odnośnie tekstu JKM z twittera z przed paru dni na temat oligarchów, dokładnie pytania czemu nakładane są na nich sankcje. #!$%@?ąc od tego, że naczelny kapitalista nie przejmuje się majątkiem Ukraińców to ciekawie te słowa wyglądają w kontekście jak oligarchowie te majątki zdobyli czyli w wyniku znajomości z byłym działaczem Borysem Jelcynem i w szerokiej skali z innymi działaczami (i ci starsi nimi zazwyczaj też byli vide tzw. Czerwoni Dyrektorzy na Ukrainie jak Janukowycz). Tym samym najpierw bolszewicy zabrali majątki arystokracji i innym posiadaczom, następnie pod fasadą państwa stali się ich realnymi posiadaczami, a po upadku ZSRR rozdali je swoim ziomkom. I teraz naczelny kapitalista broni majątków zdobytych w drodze rewolucji. Po raz kolejny okazało się, że nie paróweczki i wolna wola prowadzą do majątku. Po raz kolejny okazało się, że dotyk niewidzialnej ręki boli przez całe życie. Tak więc jak chcecie posiadać to nie żadne paróweczki, nie żadne wstawanie rano, nie żadna praca nad sobą. Już was prędzej do posiadania zaprowadzi tow. Lenin, a waszych majątków będzie bronił sam Janusz, król, którego królestwo nie jest z tego świata.
#konfederacja #4konserwy #antykapitalizm #bekazprawakow #bekazkuca #bekazkonfederacji
TheKirghizLight - Naszła mnie taka rozkmina odnośnie tekstu JKM z twittera z przed pa...

źródło: comment_1647632385mJGEKOcOloJ8vsNWstshc4.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@obserwator_nsa:

władza zdobyta legalnie - zdobyta wg obowiązujących reguł. Ale, zbrodniarze powinni wisieć.


A te reguły skąd się wzieły? Spadły z nieba? I skoro tak to z tego wynika, że majątki oligarchów nie są legalne bo bolszewicy przejeli władze wbrew regułom więc wszystko co potem nie jest
  • Odpowiedz
@M_xxx: mój ojciec jest przedsiębiorcą, który zaczynał w latach 90'. Zaraził mnie przedsiębiorczością i libertarianizmem. Głosował na UPR i podkreślał, jak bardzo #!$%@? było za komuny. Jak człowiek wykrztalcony i wielu talentów, nie mógł otworzyć legalnie działającej firmy. Ja nie jestem żadnym kucykiem, zdaję sobie doskonale sprawę kto jest w naszej polityce. Tylko głosowanie na socjalistów,
  • Odpowiedz
@obserwator_nsa: A to ciebie nie przekonamy. Zostaniesz kucem do końca życia zapewne bo ci tak wygodnie i tatuś przedsiębiorca.
Nie ważne jakie brednie będzie wygadywał Korwin i ty sam przed nami i będziemy cię punktować, to i tak zostaniesz przy korwinizmach, Rachunek ekonomiczny jest prosty.
  • Odpowiedz
@M_xxx: xD jesteś maluczki, sam osiągnąłem wszystko co mam. W zupełnie innej branży, bo IT i tylko w domu słyszałem że nic nie osiągne bo trzeba pracować rękami xD byłem #!$%@? każdego dnia dopóki w wieku 23 lat się nie wyprowadziłem na swoje.
  • Odpowiedz
@obserwator_nsa:

@M_xxx: xD jesteś maluczki, sam osiągnąłem wszystko co mam. W zupełnie innej branży, bo IT i tylko w domu słyszałem że nic nie osiągne bo trzeba pracować rękami xD byłem #!$%@? każdego dnia dopóki w wieku 23 lat się nie wyprowadziłem na swoje.


W końcu życie to gra wideo, takie MMO. Każdy zaczyna w tym samym punkcie, wszyscy są równi od samego początku a wolna wola i oczywiście moc niewidzialnej
  • Odpowiedz
@Volki:

Co? Monarchia też są rządami twardej ręki


Zazwyczaj tak, ale nie jest to wcale konieczność. Z resztą można wskazać wiele typów monarchii. Od parlamentarnych po absolutne.

Oczywiście w kontekście mądrości fanów JKM monarchia to stan w którym jest sobie król z koroną, który władze odziedziczył, wie on wszystko o świecie, rządzi wspaniale, a złych lewaków likwiduje zanim się pojawią. A monarchia to znaczy przede wszystkim jednowładztwo. W kontekście monarchii
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight:

bolszewicy zabrali majątki arystokracji i innym posiadaczom, następnie pod fasadą państwa stali się ich realnymi posiadaczami, a po upadku ZSRR rozdali je swoim ziomkom

nie bolszewicy, w Bloku Wschodnim po 1956 władzę przejęła biurokracja, która dążyła do uwłaszczenia się (i dokonała tego w okolicy roku 1989)
  • Odpowiedz
@Formbi:

nie bolszewicy, w Bloku Wschodnim po 1956 władzę przejęła biurokracja, która dążyła do uwłaszczenia się (i dokonała tego w okolicy roku 1989)


Biurokracja była już obecna od samego początku ZSRR, z czasem się rozrastając. Ogólnie z czasem każda zhierarchizowana struktura, czy to państwo czy korporacja zaczyna być ofiarą biurokracji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@obserwator_nsa:
Korwe taki logiczny i praworządny, a jakoś przez gardło mu nie przejdzie żadne słowo krytyki wobec Rosji, chociażby to że w memorandum budapesztańskim zobowiązali się nie naruszać integralności terytorialnej Ukrainy. Mądrzejsze o tym nie wspominać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak samo atak chemiczny na terytorium UK czy wysadzenie magazynu amunicji w Czechach, nie obchodzi mnie kto zaczął, przeproście się i podajcie sobie ręce xD
  • Odpowiedz