Wpis z mikrobloga

  • 326
Byłem wczoraj na Dworcu Zachodnim w stolicy. Wiadomo tłumy uchodźców, a pomiędzy nimi dosłownie co 10m ludzie z tabliczkami JW.org, kilkanaście takich duetów stojących jak słupy. Myślę sobie- #!$%@? co to są akcja humanitarna? A to te zryte czosnki od jehowych. Straszliwie gardzę tymi sępami, w takiej sytuacji szukają zagubionych ludzi do drenowania większymi nakładami niż zwykle. Pluje na nich totalnie.

#ukraina #uchodzcy #jehowiatakuja
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LMLOGID: pracuję z jedną jehową. Oni tam nie jeżdżą niby w celach rekrutacyjnych, tylko żeby zgarniać swoich i im udzielać pomocy. Jak się zapytaliśmy, czy tylko jehowym pomagają, to zaczęła coś krecic, że nieee, że każdy może podejść i też się nim zajmą. No to zapytaliśmy, po co im w takim razie te tabliczki, ale tu już się zawiesiła totalnie.
  • Odpowiedz
@LMLOGID: wczoraj to już było luźno na zachodnim, tłoczno to było do czwartku tydzień temu, od piątku zaczęło się rozluźniać. A co do Jehowych to fakt, przez ponad tydzień nie widziałem ich pomagających komukolwiek.
  • Odpowiedz
@LMLOGID: Wczoraj rozmawiałem ze znajomym, który widział podobną akcję na Toruniu Głównym. Wtedy postawiłem hipotezę, że świadkowie Jehowy chyba stoją tam tylko dlatego, by ich współwyznawcy z Ukrainy mogli od razu ich znaleźć. Zapewne jak ich zagadasz to wcisną ci literaturę, ale sami z siebie będą czekać wyłącznie za uchodźcami z Ukrainy.

Od czasu wybuchu pandemii nie widziałem żadnego świadka Jehowy na ulicy czy przystanku/dworcu. Nie wydaje mi się, by
  • Odpowiedz
@LMLOGID: zapytałem się ich pod MTP w Pozku czy pomagają to powiedzieli, że tak. Odpowiedziałem im, że jakoś nie widać ich w kamizelkach i jedyne co robią to stoją ze znakiem - error mózgu ale czego się spodziewać po ludziach wierzachych, że 200 tys pójdzie do ichniejszego nieba :)
  • Odpowiedz
  • 0
@AnnaVonSchnickers
Przecież oni swoich mają normalnie na łączach. Umawiają się i odbierają. Po co stać cały dzień z tabliczka. Kłamcy jedni. Ewidentnie czekają na nowe osoby, żerując na nich. Sępy.
  • Odpowiedz
@Profesor_Avenarius z tego co wiem ich 'góra' wydała przykaz żeby pomagać uchodźcom świadkom, bo tylko co do nich mogą być pewni że to dobrzy ludzie. Mają wtlaczane od dawna że nie-świadkowie to alkoholicy i lenie i na pewno by ich okradli albo oszukali.
  • Odpowiedz
To że pomagają tylko swoim to raz, mają prawo pomagać albo nie pomagać komukolwiek. Tylko, że oni potem pieprzą wszem i wobec takie kocopały:

Jako jedyne ugrupowanie w Polsce pomaga nieprzerwanie od początku, bk raczej z miłosiernego katolicyzmu xD

Księży nie widzę żeby stali w mrozie całą dobę, podobnie polityków..


Jak bardzo bezczelnym trzeba być, żeby samemu się nie dokładać do pomocy ale jeszcze negować to, że pomagają inni (
  • Odpowiedz