Wpis z mikrobloga

Siema od tygodnia praktykuję #swiadomysen
Zacząłem od sposobu z autosugestią (MILD ?) że będe śnił, pamiętał. Jak dotąd miałem tak z góra dwa sny na rok, tak już pierwszego dnia z próbą z LD miałem dwa dłuższe sny o których się mogłem minutami rozpisywać i kilka pomniejszych które mogłem olpisać paroma zdaniami (porąbane że coś tak prostego działa xD). W kolejnych dniach ten bilans był zazwyczaj podobny, te sny z dnia na dzień są coraz bliższe moim marzeniom/oczekiwaniom.

Moje pytanie, jak się uświadomić albo co robić aby zwiększyc na to prawdopodobieństwo? Na bieżąco ćwiczę TRy ze sprawdzaniem rąk, dociskaniem dłoni itd. Ciągle je wykonuję jak się przebudzam. Jak te nawyki najlepiej przenieść do snu? Miałem też kilka sytuacji że stałem nad przepaścią lub widziałem że osoby nieoczekiwanie zaczęły przenikać przez ściany itp. Ale nie zyskałem kontroli/świadomości...

Nie wiem też co dalej cwiczyć itp.
  • 6
Świadomie i uważnie obserwować rzeczywistość, zastanawiać się czy to na pewno real i znaleźć sobie sposób na przetestowanie, np. Polatać, spojrzeć w bok na chwile i znowu w pierwsze miejsce i sprawdzić czy nic się dziwnie nie zmieniło, itp
@kruh No ale jak to właśnie wymusić we śnie że nagle sobię zachcę przetestować czy to real, sprawdzić czy mogę latać, skupić się na zaobserwowaniu jakichś praw które dzieją się wyłącznie we śnie? Wymuszać to pragnienie w rzeczywistości aby ten odruch odezwał się we śnię? Bo ja śniąc się czuję jakbym bezwładnie tylko oglądał to co się dzieje z perspektywy moich oczu.

@billuscher czasem WBTB + MILD. Jak dokładnie przebiega WILD? Tzn
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FuzzyWuzzy: Prowadzić dziennik snów ponieważ to podstawa. A poza tym na jawie monitorować rzeczywistość czy nie ma jakichś znaków snu aby nauczyć się je rozpoznać we śnie. Znaki snu to te wszystkie niesamowite, nierealne elementy snu których jest mnóstwo w snach. U Ciebie znakiem snu było: "widziałem że osoby nieoczekiwanie zaczęły przenikać przez ściany". Gdybyś rozpoznał ten znak snu i uświadomił sobie że to jest niemożliwe to jedyny wniosek jaki przyszedł