Wpis z mikrobloga

mireczki z #holandia jest tu ktoś kto przerejestrował swoje auto z polski na nl i może mi pomóc? Niby jest milion poradników, ale szczerze mówiąc nie wiem co mam zrobić. Chcę złożyć ten papier o zwolnienie z podatku jako, że jestem właścicielem auta od ponad 3 lat, ale nie wiem czy żeby w ogóle zacząć coś robić z rejestracją to muszę najpierw mieć to potwierdzenie zwolnienia? Jaka jest kolejność? Jak to wygląda z przeglądem? Mogę go zrobić już teraz czy najpierw muszę umówić jakąś wizyte w urzędzie i go zarejestrować, a przegląd dopiero potem?
  • 11
@nielubiemycokien

Pomału!
Jakie zwolnienie z podatku? Ty chyba kraje pomyliłeś xD
Po co chcesz go przerejestrować na blachy NL... dojdą Ci spore koszty.

Złóż papier o płacenie podatku drogowego tutaj i z głowy, ale pamiętaj... jeśli jedziesz już tutaj 3 lata nie płacąc ( mało prawdopodobne) ale jeśli...to szykuj skarbonkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TroskliwyDziad: nie jestem tutaj trzy lata tylko do trzech lat mam auto, w NL od dwóch miesięcy, z czego auto przywiozłam w zeszłym tygodniu

Zwolnienie z podatku: Można być zwolnionym z obowiązku płacenia podatku od samochodów osobowych i motocykli (BPM) jeśli:

Samochód jest częścią Twojego dobytku, który zabierasz ze sobą z Polski do Holandii.

a czemu przerejestrować, bo zostaje na stałe i chyba nie można jeździć na polskich dłużej niż 3
@nielubiemycokien ale po co chcesz przerejestrować? Wystarczy zgłosić się do RDW i powiedzieć, że chcesz płacić podatek drogowy. Nie musisz rejestrować auta możesz legalnie jeździć na polskich blachach.
@280bhp: i jak wtedy wygląda przegląd? można normalnie ubezpieczyć? pewnie predzej sprzedam to auto niż wróce do polski dlatego chce przerejestrowac. Nie mam pojęcia jak to wyglada jak sie ma auto na polskich blachach, wszędzie piszą, że 3 msc to max
@nielubiemycokien nie pamiętam czy 4 czy 6 miesięcy możesz jeździć tu bez płacenia podatków. Chyba nie 3.. I wtedy ma się obowiązek, ale urząd celny ma inne sprawy do roboty i rzadko kiedy sprawdzają wyrywkowo samochody. Prędzej jak życzliwy sąsiad zgłosi. Przeglądy robisz w Polsce. Płacąc podatek drogowy jedynie dostajesz możliwość użytkowania niderlandzkich dróg.
@nielubiemycokien: dopoki nie masz zamiaru zmieniac prawka na holenderskie to nie ma zadnego powodu, aby zmieniac tablice. Z podatku zwolnienia nie dostaniesz - tutaj chodzi tylko o zwolnienie z oplacania BPM z powodu mienia przesiedleńczego. Podatek MRB i tak będziesz musial co miesiac placic