Wpis z mikrobloga

@Dajzel: stara gwardia koderów tworzących własne silniki i potrafiących optymalizować kod już siedzi na emeryturach albo ma własne firmy nie powiązane z gamedevem a takie gry Core Keeper klepią kolesie, którzy nigdy nie widzieli silnika od środka, bo tylko wyklikują wszystko w Unity lub Unreal Engine i nie mają pojęcia o optymalizacji.
  • Odpowiedz
Core Keeper


@Dajzel: przecież to early access wg. steama. Optymalizację robi się po premierze albo wcale. Co do wymagań

AMD A4-4020 APU with Radeon 3.2
  • Odpowiedz
@keton22: Jak juz podajesz specyfikacje to moglbys podac wszystko, a nie wybiorczo.

Minimalne: Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD A4-4020 3.2 GHz 8 GB RAM karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 lub lepsza Windows 10 64-bit
Zalecane: Intel Core i5-11300H 3.0 GHz / AMD Ryzen 5 4600H 3.0 GHz 16 GB RAM karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1650 lub lepsza Windows 10 64-bit
Jezeli procesory co sa
  • Odpowiedz
@Dajzel: no to apu co podałem to jest minimalne. Aż się zaraz wkurzę i odpalę to na laptopie 'slim and light' sprzed 12 lat

Jezeli procesory co sa w stanie odpalic np cyberpunka


co? to a4 to może co najwyżej uciągnie trailer cyberpunka na youtube bez zbyt wielu zacięć: https://browser.geekbench.com/processors/amd-a4-4020 dla porównania z minimalnych wymagań Punka (Intel Core i5-3570K): https://browser.geekbench.com/v5/cpu/13588756 tak 3x mocniejszy
  • Odpowiedz
@keton22: No podales minimalne, kompletnie ignorujac ze obok w rowniez minimalnych podany jest i3 6100.

A taki i3 z tego co widze cp odpali i o tym mowilem ale sie uczepiles tego a4 mimo ze te a4 jest wymienione obok ryzen 4600h. A dysproporcja miedzy tymi trzema procesorami jest raczej duza

Mam teraz fx 6100 i gra dziala przy 30-40 ze spadkami ponizej
  • Odpowiedz
to nie jest pixel art tylko pełne 3d + shadery żeby wyglądało jak stara gra


@Dajzel: tak pisałem i na ile widzę to prawda. Mogę w sumie kupić, przetestować na netbooku z epoki i zwrócić. Będziemy wiedzieli jak prawdziwe jest to a4
  • Odpowiedz
@keton22: A ja pisalem

Chetne bym sie dowiedzial co za technologia w tej grze sprawia ze wymagania zalecane sa zblizone do cp77.


Dalej nie wytlumaczyles co sprawia ze wymagania sa jakie sa. 3D i shadery ma mnostwo gier w dodatku lepiej wygladajacych i nie kazda wymaga 16gb ramu w zalecanych
  • Odpowiedz