Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jaką wodą podlewacie rośliny? Mama zawsze mówiła żeby podlewać zimną z kranu, ale mi się nie kalkulowało żeby je zalewać lodowatą wodą, więc podlewam letnią lub o temperaturze pokojowej. W internecie nic o tym nie piszą, są tylko brednie o odstanej wodzie, jakby kranówka nadal była chlorowana. Wydaje mi się, że letnia stanowi mniejszy szok termiczny i pomaga uzdatniać ziemię. Lodowata lepsza do kwiatów ciętych, bo dłużej postoją.
#rosliny #roslinydoniczkowe
  • 13
  • Odpowiedz
@Borealny Mnie ma studiach uczyli że pokojową albo jak już od razu z kranu to nigdy przenigdy nie lodowatą. Bo wtedy korzenie dostają szoku i cośtam się dzieje z liśćmi (nie pamietam już dokładnie).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wsciekly_szumrak: możliwe, ale twardość wody ma znaczenie, storczyki nie lubią twardej wody chyba, bo im konrzenie zewnętrzne potem taki osad oblepiać a w naturze taka twarda woda jak w kranie nie występuje za często
  • Odpowiedz
@Borealny: odstaną z filtra, co by za twarda nie była. Składniki mineralne dostarczam z nawozem/biohumusem. Aczkolwiek, są rośliny które możesz podlewać tylko destylką, każda inna. będzie za twarda, np. owadożerne, calathea.
  • Odpowiedz