Wpis z mikrobloga

Myślę jak najlepiej wykonać czerpnię i wyrzutnię powietrza i najwygodniejszą opcją było by dla mnie dać je obok budynku. Rekuperator ma być w piwnicy.
Czy do tego przejścia podziemnego potrzebuję jakichś specjalnych rur np. do GWC? Jak to można zrobić małym kosztem? Mogę je zrobić zaraz obok budynku czy takie czerpnie się wystawia dalej w ogród?
Legenda:
czarne - budynek, piwnica
zielone - grunt/trawka
czerwone - rura

#rekuperacja #wentylacja #budownictwo #budowadomu
Alchemik88 - Myślę jak najlepiej wykonać czerpnię i wyrzutnię powietrza i najwygodnie...

źródło: comment_1647455504YL7bcHKIooj8b6nE5s3eD6.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Alchemik88: Technicznie możesz zrobić nawet z pomarańczowej kanalizacyjnej tylko trzeba pamiętać aby ją co jakiś czas czyścić. Odległość może być dowolna tylko wyrzutnia powinna być oddalona o minimum 10m w poziomie albo 6m w pionie. Czerpnie najlepiej zrobić w miejscu nienarażonym na pyły/dym z grilla/smród z szamba/kompostownika. A wyrzutnie tak aby potencjalna woda nie skraplała się na elewacji (może się brudzić elewacja po dłuższym czasie). Należy pamiętać aby robić jak najłagodniejsze
  • Odpowiedz
@lobo: czyli dobrze mi się wydawało, że wystarczy nawet kanalizacyjna. Trzeba by tylko pokombinować z łatwym czyszczeniem i dokładnym miejscem na nią, a potem zrobić jej ładny kominek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@eko_zgonus: W sumie fajna myśl tak wykorzystać te kominy, tylko moje są daleko od miejsca docelowego rekuperatora ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Na rysunku projekt, jednak o ile czerpnia zostanie od
Alchemik88 - @lobo: czyli dobrze mi się wydawało, że wystarczy nawet kanalizacyjna. T...

źródło: comment_1647515160qKJgbQeO4vWXNN7r4cuIuh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz