Wpis z mikrobloga

@majkitb:

Art. 26. 1. Obywatelowi Ukrainy przebywającemu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którego pobyt na teryto-rium Rzeczypospolitej Polskiej jest uznawany za legalny na podstawie art. 2 ust. 1, przysługuje prawo do:
1) świadczeń rodzinnych, o których mowa w ustawie z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych,
2) świadczenia wychowawczego, o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywa-niu dzieci (Dz. U. z 2019
@paula_pila: nigdzie nie napisałem ze to wina ukraińców... wiesz jak 500+ jest skonstruowane tego nie bedzie można od tak sobie cofnąć...bedzie już zawsze, zaraz 500+ bedzie musiało być waloryzowane. Pięknie to wygląda na zachodzie ale my ostro oberwiemy
@paula_pila: dupa piekła od zawsze ale inną akcją jest wspieranie części mojej rodziny z moich podatków a czym innym wspieranie uchodzców( na to powinien być specjalny fundusz do którego bedzię mógł sie zachód dokładać) a tak... wszystko z jednego worka sypane
@majkitb: Ucieknij przed wojną do innego kraju, strać dorobek życia, strać wszystkie świadczenia jakie dostawałeś w swoim kraju ze swoich podatków, strać rodzinę i jeszcze czytaj w internecie jak jakieś p0lki i p0laczki płaczą, że "ZA MOJE CIĘŻKO ZAROBIONE PIENIĄDZE?!"
Nie rozumiem jak można czuć ukłucie w dupie przez taką głupotę. Też płacę podatki, też nie mam łatwo ale ni #!$%@? z nikim z Ukrainy bym się nie zamienił.
@majkitb: O jej! chyba ktoś się zmadował. W takim razie widzę, że nie mamy o czym dyskutować skoro musisz ubliżać ludziom z internetu. Za wysoko, zdecydowanie za wysoko dla Ciebie. :(
@webao: ale rozumiesz ze argumenty at dobre serce do mnie nie przemawiają, taka nowomowa krytykująca tych co krytykują od samolubów. Irytuje mnie też że 2 tygodnie temu mówienie o 500+ dla ukraińców to było sianie paniki... a skończyło się jak zawsze. To nie zmienia faktu ze jakoś im pomóc trzeba. Boje się ze wyjdzie nam to jeszcze bokiem ,w długiej perspektywie za 10-20-30 lat to napływ "takich" uchodzców będzie "nam" na
@majkitb: Zgadzam się z Tobą pod względem wyjścia bokiem, ale może się też okazać, że w ten sposób zyskamy. Moim osobistym zdaniem samo w sobie 500+ to tragedia i nie przemyślany pomysł, choć potrzebny.
Nie mówię tutaj o dobrym sercu, ale o argumencie na zasadzie "ja płacę na to". Każdy płaci, jakieś 5lat temu nikt nie miał problemów aż do teraz, że ukr robił po 12-14h za najniższą krajową na zleceniu.
@majkitb: + nie mam dobrego serca, ale nauczyłem się godzić z takimi rzeczami i gdybym ja musiał uciekać to też chciałbym być dobrze przyjęty. Nic więcej... tak samo przeszkadza mi, że to ja muszę płacić więcej na to, żeby jakaś p0lka/patuska dostawała socjale i z nich żyła nie pracując, a kobieta która #!$%@? na 2 etaty + socjale nie dostaje wielu rzeczy, bo ograniczają ją "za wysokie zarobki". Żyjemy w #!$%@?
@webao: pociesza mnie jedynie iż wydaje się (na ten moment) iż większość tych ukrainek odrazu rzuci się na pracę, etos pracy na ukraine ma się dobrze. Zobaczymy, ale inflacjo witaj .....
@majkitb: Niby masz rację a niby nie do końca, bo skoro wzrośnie ilość pracowników co za tym idzie cen, to popyt też będzie większy, konkurencja (ukry mogą zakładać firmy) więc może nie będzie takiej tragedii... poza tym Polska dużo dostała/dostaje/dostanie na pomoc uchodźcom, pokryje to może na jakiś czas koszta ich utrzymania i częściowo inflację.