Wpis z mikrobloga

@Kartoflany: nie wiem co to jest Vsd - możesz rozjaśnić?

A akronimy Uf i Vf to to samo - napięcie przewodzenia.
Te diody niekoniecznie są uszkodzone ponieważ w datasheet Vf jest podane dla 12.5A oraz 25A
A Twój tester pewnie mierzy podając kilka mA
Diody schottky są znane z dosyć niskiego Vf właśnie w okolicach 0.22V przy małych prądach.
Weź miernikiem sprawdź je w kierunku zaporowym czy jest ok
@Kartoflany: @Tymian: @sentoxo: Korzystając z okazji może mnie naprowadzicie gdzie szukać babola w zasilaczu Foxlink ftps-002 z xboxa z 2003r.
Niechcący uruchamiając go na krótko zwierając dwa piny na jego złączu (3,3V STB z Pinem załączającym) przy pomocy pęsety ta zetknęła się z radiatorem na części pierwotnej zasilacza. Po tym zdarzeniu zasilacz dalej pracuje i uruchamia się (na pęsetę bo do konsoli już go nie wkładałem) ale od tamtej
Kartoflany - @Kartoflany: @Tymian: @sentoxo: Korzystając z okazji może mnie naprowadz...

źródło: comment_1647437361Ax5KrZxUe8K3bu3EbgvkI9.jpg

Pobierz
ale od tamtej pory na linii 3.3V STB mam 8.5V a na linii 12V niecałe 6V pozostałe napięcia czyli 5V i 3.3V nie zmieniły się.


@Kartoflany: STB ma osobną przetwornicę, zacznij naprawę od niej. Sprawdź czy nie rozwaliłeś obwodu sprzężenia zwrotnego (opto, zernerki w sprzężeniu po stronie pierwotnej, może jakiś tl431 itd, kontroler przetwornicy).
@zetisdead: Zgaduje, że chodzi ci o ten element na tej płytce (foto poniżej)?
Zanim odczytałem twoją wiadomość namierzyłem jeden z pierwszych elementów przed wyjściem linii STB na złącze który to na wejściu i wyjściu ma pełne zwarcie (nie wiem czy tak być powinno) element to 1722-33L. Tester pokazuje że to dwa rezystory. Niestety nie znalazłem dokładnie jego datasheet ale według tego który znalazłem (ot tu) wychodzi mi że to
Kartoflany - @zetisdead: Zgaduje, że chodzi ci o ten element na tej płytce (foto poni...

źródło: comment_16474545806sKkqJnIoGuQXGmcffG3Yg.jpg

Pobierz
chryste panie człowieku.

@Tymian: Wystarczy "Boże" ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

A tak na poważnie kupiłem ten tester specjalnie pod tą "naprawę" (sam popsułem sam naprawie) i nie wiedziałem co dokładnie oznacza na nim owe Uf a szukając informacji dogrzebałem się do tych już zaprezentowanych na elektrodzie.
Tak więc za wszelkie "laickie" błędy z góry przepraszam .
Niestety nie znalazłem dokładnie jego datasheet ale według tego który znalazłem (ot tu) wychodzi mi że to powinien być stabilizator napięcia 3,3V. Rzucisz okiem czy to ma sens?


@Kartoflany: tak, stabilizator LDO może mieć tam sens. Żeby się upewnić trzeba rozrysować schemat okolicy tego układu. Jeśli na jego wejściu/wyjściu widać blisko kondensatory i któraś z nóżek jest podłączona do masy, to też bym obstawiał (nieregulowany) stabilizator 3,3V.