Wpis z mikrobloga

jakby Ruscy sobie stawiali Iskandery w Kanadzie, to USA mogłoby zrobić to samo...


@Miler111111: Teraz tylko się zastanówmy dlaczego Kanada nie chce być w sojuszu wojskowym z Rosją, a Ukraina, a wcześniej Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Słowacja, Czechy, etc. odkąd tylko odzyskały niepodległość po 1989 starały się o wejście do NATO.
@Merytoryk:

Hahah gówno argument?
Nie wiedziałem że profesor University of Chicago i autor ok 10 książek i relacjach miėdzy narodowoych i geopolityce ma takie gówniane argumenty xD.

Może weź wyślij mu meila, bo o tym jeszcze nie wie że jego argumenty są z czapy xD

I do cc dodaj Bartosiaka haah
@Zwytkly: Ale wlasnie twoj argument to gowno. Co maja tytuly naukowe do tego czy ktos ma racje czy nie. Cała argumentacja Mearsheimer'a, bo zakladam, ze o nim mowisz, opiera się na założeniu, że ludzie nie mają prawa decydować o sobie. Skoro tak, to można w ten sposób uzasadnić agresję 3 Rzeszy. Pięknie wyjaśnił go Kotkin, który jest o niebo lepszym specjalista jeśli chodzi o Rosję i ZSRR. Mearsheimer ma typowe podejscie
Putin sobie nie wyobraża baz NATO na Ukrainie.


@Zwytkly: a państwa powstałe po rozpadzie ZSRR nie wyobrażają sobie ciągłego życia w strachu, że Moskwa ich napadnie, a udowodniła, że napada na suwerenne i niepodległe państwa. Tak samo jest zresztą z byłymi państwami tworzącymi RWPG - nie chcą Rosji jako nadzorcy ich państwowości.

Wyobrażacie sobie chińskie bazy w Kanadzie i Meksyku?xD


@Zwytkly: wyobrażasz sobie, ze USA atakuje Meksyk czy Kanadę? Bo
@kmiocinio:

Ale co ty pier....?

To mówisz że Masehamirr, bo tak o nim tu mowa nie ma racji, a to co on mówi sprawdza się jak 1 do 1 xD.

Nie słyszałem Kotkina jeszcze, co on postuluje?
@Zwytkly: Co sie takiego sprawdza 1 do 1? Serio pytam. Cale rozumowanie jest sluszne, gdy zalozysz ze ludzie nie maja prawa do decydowania o sobie. Skoro tak, to chyba pochodzimy z innych cywilizacji. Ja lubie swoją, a ruska gardze. Kotkin powiedzial to co ci napisalem.
@Zwytkly: Ale czy ty rozumiesz, ze tu nie chodzi o to co sie dzieje, tylko ze argumentacja twojego ulubionego profesora w zaden sposob nei uzasadnia ataku? Tu jest pies pogrzebany. To teraz ja dam swoja przepowiednie - ruski gownokraj i jego gownoobywatele beda zarli gruz i zdychac z glodu.