Wpis z mikrobloga

#morskibaweu i testy akwariowe

Dziś jest piękny dzień przynajmniej jeśli chodzi o aurę pogodową. Uroku dodał mu fakt, że szybciej skończyłem pracę niż zwykle, a ten nadmiarowy czas postanowiłem wykorzystać na wykonanie testów w #morskieakwarium i mały lifting (czyszczenie szyb, dmuchanie skały (hyhyhy) )
Testy wykonuje obecnie trzy i wyszły one tak:
- NO3 = Niewykrywalne (w komentarzu fota dla ciekawych jak to wygląda i opis tego zdarzenia)
- kH = 9,0 dkH
- zasolenie 1,023 (mierzone gówno spławikiem)

I już tłumaczę co mnie nie pokoi. Ogólnie to ostatnimi dniami obserwuję, że Euphyllie gorzej pompują, co mi początkującemu akwaryście spędza sen z powiek (kupiłem je za gruby hajs w moim ulubionym sklepie), żeby było dobrze. Wykonałem podmianę w sobotę 5 litrów wody co wg metody obranej przeze mnie powinno poprawić sytuacje poprzez regulację parametrów. Ale dalej moje niunie parancora i glabrescens pompują jak by chciały ale nie mogły. No kurna przyczyn może być dużo, a co dobra dusza do radzenia to co innego radzi z obelgami włącznie (ja nie wiem o #!$%@? chodzi tym niektórym specjalistą? ) Może nowe światło i muszą sobie je przetrawić?
No ale parametry nie som w normie. Bo akwarium dojrzewa to jak mają być w normie jak tu będą skoki Małysza na tym gruncie? NO3 niewykrywalne bo wg mojej teorii moje pierwsze glony zielone skutecznie je #!$%@?*** na bieżąco i trza czekać aż sytuacja się unormuje. Ale drugi pomiar i dalej wielkie 0, a 1,5 tygodnia temu było piękne 4. No ale kij, będzie dobrze z tym.

Następna zagwozdka to poziom kH który jest minimalnie za niski. W sobote przed podmianą podobna sytuacja jak dziś i dalej jest za niski? Tak nie może być, przecież te moje mikro szczepki by tyle minerałów nie wciągnęły bo to nie możliwe. Więc może zasolenie? Zmierzone i faktycznie za niskie bo 1,023 a było i miało być 1,025. Może ten spławik to nie mistrzostwo, ale powszednio tak soliłem żeby pokazywał 1,025 i powtarzałem testy by zweryfikować czy on sobie pokazuje co chce. No ale wyniki były powtarzalne.

Tu zaznaczę, wiem, że to gówno nie metoda na pomiary zasolenia, ale mogę nim wskazać czy ten parametr jest stabilny miej więcej. A czasami ponoć lepiej, żeby nie było ideolo ale ma być stabilnie. Korale te które chce ogarną te warunki. Tak mi się wydaje, a jak coś to odszczekam to co powiedziałem.

Więc, postanowiłem, że dopracuje moją metodę solenia wody poprzez precyzyjne odmierzenie na moim pojemniczku tego ile tej soli ma być (metoda produkcji wody przeze mnie może być kontrowersyjna, ale widziałem akwaria gdzie to po prostu działało). No i czas pokaże co dalej, trzeba być czujnym przynajmniej na początku : )
#akwarystykamorska #akwarium #akwarystyka
Pobierz
źródło: comment_1647353008hUdp2clp1SJWUrKlMqDIFd.jpg
  • 2
NO3 to jest koncowy produkt po przemianie NO2 i amoniaku wiec mozliwe ze narazie masz niski stan bo baniak jest swierzy. Jezeli masz niskie NO3 to zrezygnuj z podmian wody i sprawdz czy rosnie. Ja na poczatku mialem 0 pozniej 10 a teraz mam kolo 25 ale mam wiecej mieszkancow. Mam slodkowodne ale baniak to baniak ( ͡° ͜ʖ ͡°)