Wpis z mikrobloga

Kurde, nie wiem czy brazylijski Ronaldo jest najlepszym piłkarzem XXI wieku. Być może nie jest, możliwe że nawet nie jest w top 5 a nawet top 10. To ciężko zmierzyć/ocenić. Ale dla mnie, osoby urodzonej w 94 roku Luis Nazario de Lima zawsze będzie numerem jeden. I możecie się nie zgadzać, możliwe że ja nie zgadzam się sam ze sobą i jedynie żyję pięknym wspomnieniem, ale ten piłkarz miał coś czego nie widziałem w żadnym innym zawodniku. Nie chcę się tutaj wykłócać nad wyższością danego zawodnika nad innym, bo to temat do flaszki, ale kto nie pamięta Brazylijczyka z boiska to niech żałuje bo dużo stracił. A może to tylko taka moja nostalgia, fajne wspomnienia bo Ronaldo kojarzy mi się z dzieciństwem? Może to tylko taka moja iluzja a tak naprawdę oszukuję sam siebie?

#pilkanozna
Menel94 - Kurde, nie wiem czy brazylijski Ronaldo jest najlepszym piłkarzem XXI wieku...

źródło: comment_1647291073IqZ59HdHqSZj5riAax6PIA.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@Menel94: uważam, że nie można miarodajnie wyłonić najlepszego piłkarza w historii tej dyscypliny. Co najwyżej tego typu plebiscyty/wyróżnienia mają sens jeśli skupimy się na ramach czasowych 10-20 lat max. Piłka nożna się zmienia, wygląda inaczej niż 40-60 lat temu. Też z sentymentem wspominam lata 2000-2010.
  • Odpowiedz
@Menel94 hahah, aż tak to nie ;-)
Ale faktycznie miałem przyjemność oglądać wielkie talenty. W tv lub na żywo też się zdarzyło.
Przed erą Ronaldo, moim idolem był Klinsmann:-)
  • Odpowiedz
@Depilator: Był bardzo dobry, z tym że to taki nie obraź się za to słowo- trochę cyrkowiec. A piłka nożna to nie tylko umiejętność robienia sztuczek.

Nie pisz bzdur, pomyliło Ci się chyba z Ronaldinho(też przebat). R9 był mega ustawiony na strzelenie gola
  • Odpowiedz
@Menel94: Jeśli już miałbym wskazywać tego jednego, kolejnego po Messim i Cristiano piłkarza, który miał absolutnie wszystko, żeby rywalizować z nimi o Złote Piłki (i to dosłownie, bo prime miał w ich czasach), to był to Adriano. PES 2006 absolutnie nie przesadził z oceną jego potencjału. Nazario de Lima to był przy nim półamator. Niestety psycha siadła i nigdy nie odżałuję swoich wyobrażeń co wielki dryblas z Brazylii mógł osiągnąć grając
  • Odpowiedz