Wpis z mikrobloga

Nowa Zelandia
Miejsce w rankingu FIFA: 111
Największe osiągnięcie w eliminacjach: Awans na mundial (1982, 2010)
Cel: Awans na mundial
Największa gwiazda: Chris Wood (Newcastle)

Przyszedł czas na przedstawienie najbardziej utytułowanej reprezentacji na Oceanii jaką jest Nowa Zelandia. Jest to jedyna kadra, w której niemal wszyscy piłkarze są na kontraktach profesjonalnych, wielu z nich gra na naszym kontynencie. Samo wygranie eliminacji dla Nowej Zelandii jest obowiązkiem i nikt sobie nie wyobraża, żeby tak się nie stało. To są ostatnie eliminacje, w których Oceania nie ma żadnego miejsca na mistrzostwach świata a jej zwycięzca musi brać udział w barażach interkontynentalnych. Od 2026 roku Oceania otrzyma 1,5 miejsca co pozwoli nam na ich regularne oglądanie na tej imprezie. Na eliminacje została powołana aż 30-osobowa kadra, jednak część zawodników została powołana na dwie pierwsze kolejki, później opuszczą oni zgrupowanie a na ich miejscu pojawią się kolejni zawodnicy. Jest to oczywiście spowodowane grą w klubach.

W tej drużynie jest wiele świetnych zawodników, ale też kilka gwiazd, które chciałbym tutaj wyróżnić. Największa z nich to oczywiście Chris Wood, który stał się ostatnio bohaterem transferu do aktualnie najbogatszego klubu świata Newcastle. Napastnik od 2008 roku gra nieprzerwanie w Anglii, gdzie zapracował już sobie na miano solidnego napastnika na miarę Premier League. Z pewnością da z siebie wszystko, aby pojechać po raz drugi na najważniejszy turniej na świecie. Podobnie jak inny zawodnik, którego przez lata mogliśmy oglądać na angielskich boiskach - Winston Reid. Kapitan All Whites przez lata stanowił trzon w obronie West Hamu. Jego doświadczenie, które zebrał z pewnością pomoże w tym celu. Wielu młodych zawodników, którzy mają okazję trenować w uznanych klubach zostało powołanych do kadry, aby mogli zbierać doświadczenie i w przyszłości sami zostać liderami reprezentacji. Matthew Garbet (Torino), Liberto Cacace (Empoli FC) czy czekający na debiut Jamie Searle (Swansea) będą pokazać się jak najlepiej, aby zrobić dobre wrażenie i pokazać, że przyszłość reprezentacji jest w dobrych rękach.

Selekcjonerem Nowej Zelandii od 2019 roku jest Danny Hay. Kibice z pewnością oczekują od niego awansu na mundial. Sam Danny nigdy jako piłkarz nigdy na mistrzostwa nie pojechał, więc z pewnością bardzo mu zależy, aby tego dokonać jako trener.

Kadra Nowej Zelandii na eliminacje do mistrzostw świata w Katarze:
Bramkarze: Olivier Sail (Wellington Phoenix), Stefan Marinovic (Hapoel Nof HaGalil), Jamie Searle (Swansea), Matt Gould (Altrincham)
Obrońcy: Bill Tuiloma (Portland Timbers), Winston Reid (aktualnie bez klubu), Tommy Smith (Colchester United), Nikko Boxall (San Diego Loyal), Francis de Vries (Varnamo), Nando Pijnaker (Sligo Rovers), Liberato Cacace (Empoli FC), Dane Ingham (Newcastle Jets), Dalton Wilkins (Kolding IF), Tim Payne (Wellington Phoenix), Niko Kirwan (Padova)
Pomocnicy: Joe Bell (Brondby IF), Clayton Lewis (Wellington Phoenix), Cameron Howieson (Auckland City), Marko Stamenic (HB Kobe), Matthew Garbett (Torino), Callum McCowatt (FC Helsingor), Joe Champness (Giresunspor), Elijah Just (FC Helsingor) Logan Rogerson (FC Haka), Ben Old (Wellington Phoenix)
Napastnicy: Chris Wood (Newcastle), Kosta Barbarouses (Sydney FC), Andre de Jong (Amazulu FC), Ben Waine (Wellington Phoenix), Alex Greive (St. Mirren)

#mecz #pilkanozna #katar2022 #mundial #oceania
Pobierz Krystianek2k01 - Nowa Zelandia 
Miejsce w rankingu FIFA: 111
Największe osiągnięcie...
źródło: comment_164728448281JI6SQD0dK3B6Ay1aoHpZ.jpg
  • 5
@Maib: obaj kontuzjowani jeśli wierzyć Transfermarktowi, Thomas #!$%@?ł sobie kolano w październiku a Singh lekki uraz, ale z tym drugim to nie wiadomo czy by w ogóle zagrał, mocno skupia się na karierze klubowej, i co prawda na jesieni był na zgrupowaniu ale z Igrzysk zrezygnował także tutaj nad nim mam znak zapytania. Zapewne na czerwcowe playoffy już będzie gotowy.
@LAmbdor: oj nie wiem czy to właśnie nie od ich spotkania w Włochami nie polubiłem tamtejszego regionu, ten remis to była piękna niespodzianka, jeszcze na dodatek wcinając hot wingsy w KFC i oglądając z innymi ludźmi na ekranie XD piękne czasy, ile dałbym żeby do nich wrócić ( ʖ̯)
@Krystianek2k01: ja też mam najwspanialsze wspomnienia z mundialu w 2010. Grill u rodziny, w domu tv i jako młody kajtek biegałem do domu dziadkowi co chwila sprawdzać wynik meczu USA-Anglia. Mam taką przebitkę w głowie. Wspaniałe czasy. I pierwszy wygrany zakład z wujkiem, który obstawiał Brazylię a ja Holandię w meczu w fazie pucharowej. A no i słynne wuwuzele. Początkowo doprowadzały do szału, a dziś czuję niesamowitą nostalgię jak sobie przypomnę