Wpis z mikrobloga

Ostatnio miałem okazję obcować w otoczeniu tzw. sebiksów w wieku 20-30 lat i zauważyłem ciekawą tendencję. Przedstawiciele tej grupy społecznej coraz częściej potrafią się ustawić dzięki małżeństwu z ambitnymi dziewczynami. Wielu tych sebiksów miało narzeczone po 2 rentownych fakultetach, niektórzy mawet przyszłe/obecne panie doktor. Mimo przerwanej edukacji w szkole zawodowej lub średniej, mało wysubimowanych zainteresowań (kibicowanie, hip hop), braku ogłady i językowi ulicy, udaje im się awansować społecznie dzięki związkom z dentystkami, finansistkami czy architektkami. I wcale nie są to jakieś "kaszaloty" tylko atrakcyjne dziewczyny, które mają po 1000 znajomych, często Oskarów Deweloperskich ale ostatecznie wybrały Sebę. Coraz więcej dresów w gównorobotach za granicą nie emigruje po to by zarobić na dom dla Karyny i gówniaka czy na firmę tylko na... wesele z ustawionymi laskami. Czasami są to studentki ostatniego roku, które przyjeżdżają razem z nimi jako para by dorobić w wakacje po czym wracają na obronę, znajdują pracę w korpo a Seba dołącza parę miesięcy później z kasą na weselicho i jest ustawionym królem życia. Co ciekawe nikt w ich środowisku nie traktuje tych związków jako mezalians. Seby są w dobrej komitywie z przyszłymi teściami, ich hiphopowe motta są lajkowane przez mamusie ich wybranek pracujące w Radzie Miasta, wklejają zdjęcia z libacji z przyszłymi szwagrami weterynarzami podpisując: "Braci się nie traci" więc to nie jest tak, że dziewczyna z dobrego domu robi rodzinie psikusa wiążąc się z rycerzem w kołczanie prawilności tylko całe jej środowisko optuje za nim. Z jednej strony to pozytywny znak bo widać, że zanika zjawisko klasowości ale z drugiej co takiego mają Sebiksy, że są w stanie zawrócić w głowie przedstawicielce tzw. elity narodu? No i czy to nie oznacza, że reprezentanci tej grupy mężczyzn nie są wbrew pozorom bardzo inteligentni? #patologia #sebiksy #blackpill
  • 17
  • Odpowiedz
@Banansky: Ok zle słowo, zmieniłem na "mało wysublimowane". Na pewno nie jest to nic ambitnego w porównaniu do zainteresowań ich lasek, które lajkują książki typu "Od tensorów do spinorów".
  • Odpowiedz
Już nawet ryzykowny sebiks lepszy od miłego chłopaka który dużo rozkminia jak być najlepszym dla swojej różowej i boi się odezwać żeby nie powiedzieć czegoś nie w myśl różowej. Lamusów trzeba gnać i sprawa jest zamknięta (ciach). Nawet elity to wiedzą
  • Odpowiedz
@hanma: Ale ja nigdzie nie napisałem, że są dobrze zbudowani. To wymaga konsekwencji, której im często brakuje. Poza tym sądzisz, że tipsowe Karyny tak łatwo by oddały studentkom tych najbardziej umięśnionych? One mają silnie rozwinięty instynkt i już dawno złapały ich na gówniaki.
  • Odpowiedz
@przegrywNL: szczerze to pierwsze słyszę, do tej pory było można zauważyć coś przeciwnego, że różowe nie chcą się wiązać z fizycznymi poniżej ich ststusu. Gdzie takie coś obserwujesz, w Warszawce?
  • Odpowiedz
@Karl_Tofel: Seby z gownorobót za granicą, które mają narzeczone w różnych miejscach w PL. Głównie są to duże miasta bo to studentki/absolwentki lepszych uczelni. Znam też jeden przypadek, gdzie Julka znająca dobrze języki zrezygnowała z uczelni ekonomicznej by pracować z Sebą w zagranicznym łerhałzingu i dorabiać się od podstaw w kraju, gdzie akurat języka nie zna.
  • Odpowiedz
@przegrywNL ponieważ ustawione różowe nie wchodzą w związki dla kasy i prestiżu (bo same ją maja i same się potrafią ustawić ) a wchodzą w związek stricte dla fanu. Czyli: z miłości, seksu, potrzeby przygody itp. Proste jak budowa cepa. Może te Seby są zajebiste w łóżku i dlatego sobie wzięła takiego? A może chciała kogoś spoza środowiska w ramach odskoczni?
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: Być może jest to prawdziwe uczucie. Zauważyłem, że pary Julka+Seba cieszą się dużym wsparciem otoczenia. Wystarczy, że umieszczą romantic photo i w minutę mają kilkadziesiąt serduszek i lajków od znajomych z obu stron, którzy im zajebiście shipują. Mnóstwo komentarzy od koleżanek Julek typu: "Ach, zakochańce" i zachwytów ziomali Sebiksa w stylu: "Mordo, nie wieże"
  • Odpowiedz