Wpis z mikrobloga

@jerzy110992: Buhaha, czytałem kilka artykułów o Pendolino na wPolityce - albo kłamstwa, albo manipulacja. Jarek pod siedzibą Pesy powiedział, że Pendolino jest be, i podległe media mu wtórują. Jeżeli stopień bzdur nie przekroczy pewnego poziomu to pozwolę sobie na polemikę :P
  • Odpowiedz
@kakaowymistrz: Daj spokój, Kaczyński i jego giermkowie w kółko gadają o tym, że TVN kłamie, że jest nieobiektywny, że służy jednej opcji politycznej, a sami tworzą takie media tylko że przychylne tylko sobie, i piszące w superlatywach o pisiorkach, taka tuba propagandowa, gdyby choć jeszcze to co robią było z sensem, było warte obrony i tworzenia takich rzeczy, a dla mnie PiS to kolejna partia władzy, idee do których się odwołują
  • Odpowiedz
@jerzy110992: Bo nie wiem czy śmiać się z tej okładki i polubić, czy czuć żenadę i nie pulubić :P

Muszę powiedzieć, że mam bardzo podobne zdanie.

Trzeba mieć świadomość wpływów pewnych grup np. w Wyborczej (dużo tematów o homoseksualistach czy sytuacji żydów), ale znajduje się tam również wiele artykułów równie jadących po rządzie i to dużo bardziej kompetentnie niż propisowskie media. Do tego mnóstwo ciekawych artykułów neutralnie światopoglądowo.

Popatrzmy na stronę
  • Odpowiedz
@kakaowymistrz: To jest bardzo charakterystyczne, w mediach sprzyjających PiS nie znajdziesz niczego nawet lekko krytykującego tę partię...

Z Wyborczą to prawda, dlatego unikam tej gazety, bo oni znowu w drugą stronę robią propagandę, sprzeciwiając się wszelkim przejawom patriotyzmu... To prawda też co do niektórych artykułów, są mądre i poruszają tematy ogólne wręcz czasami filozoficzne :) A takich niewiele w innych gazetach.

Ja osobiście czytam 2 gazety typowo polityczne co tydzień, dwa
  • Odpowiedz
@jerzy110992: O kurde, nie widziałem tej ankiety :D pomijając, że moim zdaniem decyzja tych radnych była niehonorowa, takich rzeczy się nie robi, to ankieta w pełni obiektywna :P

Najwyższy Czas nie czytałem. Widzę Korwina i Michałkiewicza, więc pewnie ma charakter konserwatywno-liberalny. Poczytam, zobaczę.

Tak, Wyborcza ma nie tyle co "antypatriotyczny" charakter, co obrali sobie trochę za cel "nacjonalizm". Trochę jest też artykułów antykościelnych. Ale biorą pod lupę tematy, których nie widziałem
  • Odpowiedz
@kakaowymistrz: Ta, dlatego ja też mam problem, kupuję gazety, a potem nie chce mi się czasem jej doczytać do końca, bo w kółko te same tematy :P

Z tym najazdem na radykalny nacjonalizm by mieli rację, też nie jestem jakimś orędownikiem tego, powinniśmy uciekać od tego jak najdalej, wiedząc do czego prowadził...

Ja czytam prócz Do Rzeczy i Najwyższego Czasu, Forbesa, Managera i czasami jakieś różne motoryzacyjne :) jednak na papierze
  • Odpowiedz
@jerzy110992: Gazety mają tą zaletę, że można je wziąć na kibelek, hehe.

Polecam oczywiście Rynek Kolejowy :D

Co do nacjonalizmu - oczywiście skrajny nacjonalizm jest zły, jak wszelkie skrajności. Ale obserwuję od wielu lat, że młodzi ludzie nie mają gdzie realizować swoich np. militarno-patriotycznych pasji. Strzelec czy ZHP nie zapełniają w pełni tej luki. NSR trochę leży. A klas mundurowych jest coraz więcej. Brakuje mi coś na kształt Gwardii Narodowej. Może
  • Odpowiedz
@kakaowymistrz: hehe, tutaj u mnie istnieje konflikt interesów :P z jednej strony do poboru nie chcę iść kompletnie, ale z drugiej zdaję sobie sprawę, że bez poboru albo obrony terytorialnej nie mamy szans w wojnie... Samo zawodowe wojo nie ma najmniejszych szans obronić kraju, jeśli długość granic Polski to 3500 km, to oznacza, że na każdy kilometr przypada jakichś 30 żołnierzy... Tyle to powinno na kilometr służby tyłowej pewnie przypadać :P
  • Odpowiedz
@jerzy110992: Zawsze możesz czytać wersję elektroniczną: http://www.rynek-kolejowy.pl/ Ciężko o przejażdżkę lokomotywą, trzeba po prostu mieć znajomości. W takich EN-57 to czasami drzwi do maszynisty są otwarte, jak jakiś burak za nastawnikiem nie siedzi to idzie pogadać i opowie co i jak. Sam się pochwalę, że prowadziłem pociąg towarowy przez 50 km, fajna przygoda :)

Też do wojska nie zamierzam iść. Sam byłem bardzo zainteresowany NSR, ale jak widzę po znajomych co
  • Odpowiedz
@kakaowymistrz: No i to jest moim zdaniem bardzo dobre, gdyby była możliwość z chęcią bym nabył broń, może nie automatyczną, uważam, że taka powinna być dostępna tylko dla służb, ale jakaś krótka z pewnością powinna być dostępna dla zwykłych obywateli.

Myślałem o wojsku, ale teraz w zasadzie droga tam tylko przez NSR, a to jest lipa. Chciałem iść na oficera właśnie najlepiej, ale dostać się na uczelnię taką graniczy niemal z
  • Odpowiedz