Wpis z mikrobloga

Akwarium ma 2 miejsce i 8 dni #morskibaweu
Pora pokazać całość tak jak wygląda, a jak wygląda no to teraz widać. No idealnie nie jest.
Widać też moją zbrodnie czyli szczepkę montipory którą zabiłem wprowadzając do tego akwarium. Nie usuwam, przy podstawce są jeszcze żywe polipy i niech przypomina mi o tej gorzkiej lekcji. A może jeszcze ruszy moja bejbi montipora a widziałem przypadki gdy z podstawki rzekomo martwego korala wyrastać zaczął żywy piękny koral. Tak że Matko Bosko Koralowo proszę o litość.
od czasu dorzucenia nowej lampy o której pisałem w powszednim wpisie moje euphyllie jak by ciut gorzej pompują. Ogólnie to nie polecam i mogę to powiedzieć już po kilku dniach i pewnie lepszym rozwiązaniem z tych gówno rozwiązań była by druga lampa Fluval. Ale jeśli czyta to jakiś przyszły akwarysta morski to niech wie że na oświetleniu się nie oszczędza bo to jest obok cyrkulacji i składu wody najważniejsze co jest w akwarium morskim. I tak nie posłucha, ja i tysiące innych nie słuchali. No ale jedziemy dalej z tym co jest.

Dojrzewanie trwa i cały czas trwało bardzo łagodnie. 2 tygodnie miałem nawet zdaje się dino którego nie ruszałem i samo zniknęło. Pojawiły się glony zielone które dopiero teraz zdobią skałę. Z parametrami też zawieruszenia, bo np tydzień temu NO3 było 4 a wczoraj już niewykrywalne (glony pewno zjadły) i to być może ma wpływ na poprzymykane euphyllie. Woda też zrobiła się nieco taka mglista mimo wczorajszej podmiany 5l. Mierze jeszcze kh i tutaj pierwszy test pokazał za małą wartość (zabijcie mnie ale nie pamiętam, a nie chce mi się iść po zeszyt xd) i nie wiem czy coś źle nie zrobiłem bo jednak jest trochę zabawy z tym testowaniem wody.

W każdym bądź razie na razie jadę dalej i oprócz cotygodniowych podmian 5l wody, karmienia ryb i korali (na razie tylko dwie kropelki phyto od AF na noc co dwa dni) oraz 1 kropelki vitamin również od AF nie robię nic. Ma być prosto i będzie git.

Miejcie litość koledzy akwaryści, ogarnę, będzie git.

PS. Piasek jest tak z przodu bo cyrkulator to wywiał więc nie będę się z tym męczyć i zostawiam jak jest żeby nie fruwał mi ciągle piach po akwarium.

#akwarium #akwariummorskie #akwarystykamorska #akwarystyka
Pobierz
źródło: comment_1647187568eZsOgms8gG4jrKgDNGmpVG.jpg
  • 6
@Imnotokej: O nieeee, wywal tę gąbkę bo to bomba biologiczna jest.
Receptą na bezobsługowe akwarium jest duża ilość skały i/lub wkładu na którym osiedlą się dobre żyjątka. Do tego suplementacja bakterii na początku (np microbe lift albo seachem stability).

W swoim p o t ę ż n y m 24l akwarium w filtrze FZN3 nie miałem nic innego niż złoże matrix (około połowa jego objętości) + 3kg suchej skały w samym
Pobierz
źródło: comment_1647189406nx9EqEAMxXfNfBYvbWVx09.jpg
@adrian360060: O kurde ale super to wygląda! Jeśli było tak ja piszesz to mega bo tam widzę i LPS i SPS całkiem ładne! Co tam świeciło?
No dobra to w takim razie sobota następna podmiana, rozbrajam filtr i wyrzucam gąbkę (to jest plasterek 0,5cm) i zostają tylko media biologiczne i wata.
@Imnotokej: Dziękuję (ʘʘ)

Świeciła w nim belka power led 20w własnej roboty: 8 royal blue, 4 blue, 4 białe, 1 cyan, 1 czerwona, 1 full spectrum, 1 UV 420nm.

Watę możesz zostawić, ale płucz ją w solance z podmiany-nie będzie musiała od nowa dojrzewać za każdym razem jak ją wypłuczesz.

Powodzenia :)