Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#eldenring

Mireczki, dwa pytania.

Po czym poznać że miecz jest dwuręczny?
W sensie, że jeżeli wezmę taki miecz do rąk to nie będę mógł chwycić tarczy?

Czy trzymając miecz i tarczę nie mogę korzystać z ataku specjalnego z miecza? Wciskam atak specjalny i wchodzi mi atak specjalny z tarczy a nie z miecza.
  • 11
@Minetqa: każdą broń możesz złapać w grze dwuręcznie, jeśli grasz na konsoli to przytrzymaj trójkąt i wciśnij L1 lub R1 w zależności czy chcesz trzymać dwuręcznie to co masz w lewej czy w prawej łapie... mozesz trzymac mieć dwuręczny w jednej ręce jesli masz dość siły, oczywiscie zamach nim jest wtedy wolny... na logikę kazdy miecz dwuręczny to ten dłuższy ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do ataków
@Minetqa: wczoraj przy ognisku (czy tam "łasce") widziałem ducha innego gracza, który dzierżył dwa ogromne miecze, które normalnie byłyby dwuręczne, więc w tej grze każda broń może być jedno/dwuręczna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ograniczeniem jest tylko wymóg wartości odpowiednich cech (najczęściej siły i zręczności). Już dokładnie nie pamiętam ale chyba żeby móc trzymać broń oburącz musimy spełnić min. wymagania a żeby trzymać w jednym ręku min. wymagania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jubei: @tarkaz: wielkie dzięki już ogarniam jak złapać w dwie ręce. Nadal nie umiem zrobić specjala z miecza trzymając tarcze w drugiej ręce. Gram na padzie od xbox. Jeszcze odkryłem inny atak trzymając przycisk a i Rb. Jest jakiś tutorial odnośnie atakowania?
Nadal nie umiem zrobić specjala z miecza trzymając tarcze w drugiej ręce.


@Minetqa: chyba się nie da. Musisz albo zmienić na oburącz na chwilę albo zdjąć popiół dający specjalny ruch z tarczy. Możesz też po prostu schować tarczę na chwilę.
Nadal nie umiem zrobić specjala z miecza trzymając tarcze w drugiej ręce


@Minetqa: no musisz wypiąć atak specjalny z tarczy u kowala, wtedy trzymając w jednej łapie tarcze, a w drugiej miecz, z automatu bedzie dostępny tylko ten atak, który masz pod mieczem

est jakiś tutorial odnośnie atakowania?


@Minetqa: nie ma, w soulsach masz kilka rodzajów ataków, szybki pod r1, mocny pod r2, specjalny pod l2, jest jeszcze atak z
@Minetqa: no to chodzi o to, że jak masz tarczę w ręku to wykonujesz specjala tarczy, np parowanie czy uderzenie tarczą. Jak kolega @tarkaz kowal może pomóc, ale zastanów się czy warto, bo to co masz na tarczy może być czasem bardziej przydatne.