Wpis z mikrobloga

Mireczki Riverside 500 - hit czy kit? Czy dopłacić do 900? Czy szukać czegoś całkiem innego? Potrzebny podstawowy drugi rower do bujania się po mieście i po podmiejskich ścieżkach, do przymocowania fotelika i jazdy z latoroślą. Najlepiej, żebyśmy i ja i żona czuli się na nim dobrze (wzrost mamy podobny).

#rower #decathlon #riverside
  • 5
@terr0r_dr0ne: Kit. Po podwyżkach cen Decathlon przestał być tak opłacalny. A tu jeszcze jakiś mądrala wpadł na pomysł 1x w turystyku xD
Po taniości np. Romer Orkan 1, jak chcesz konkretniej (gdzie przynajmniej nie boją się podpisać producenta "mniej widocznych" części) to np. Unibike Prime.
Jak z żoną macie podobny wzrost to raczej bez problemów się dogadacie, tylko warto brać rozmiar pod niższą osobę - na za małym rowerze jeździ się
@k3lt: Jeżdżenie z fotelikiem to już w 100% zastosowanie turystyczne. Nawet szosa wpada wtedy to tej kategorii ( ͡° ͜ʖ ͡°) I 1x jest zaletą jak się jeździ sportowo lub w pojedynczych warunkach. Jazda z fotelikiem i bez to mocno inne obciążenia, rozszerzony zakres jest cenniejszy niż 0,01km/h średniej z racji szybszej zmiany biegów.
Demonizowany wolnobieg w tym zakresie cenowym nie robi większej różnicy skoro to ma
@terr0r_dr0ne: Znajomemu i jego żonie doradziłem riverside 900, bo to będą ich jedyne rowery (więc hydraulika + lepszy amortyzator z blokadą (zamiast noname) + jeden dodatkowy bieg z większym zakresem 11-40 zamiast 11-36 + kilka mniejszych szczegółów). Gdyby były za miękkie bądź twarde biegi to na stronie decathlonu jest napisane, że spokojnie można sobie przód wymienić na 34 bądź 38.

W każdym razie nie wiem czy Riverside 900 jest jeszcze dostępny