Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 98
Czy was też niepokoi polityka #facebook w sprawie mowy nienawiści? To tylko pokazuje, że jak nie jesteś "z nimi" to oni mogą wszystko, w tym doprowadzić do linczu na tobie.
Ja wiem, że Rosja obiektywnie jest winna wojnie i należy to krytykować, w końcu naruszyli suwerenność innego kraju, ale serio, zezwolić na publiczne grożenie śmiercią z tej racji? Dla mnie niepojęte jak daleko od własnych zasad wylądował Facebook. Zresztą, to po prostu stwarza ryzyko, że kolejni mogą być Węgrzy, bo wiadomo, potem może i Polacy, bo pis, potem ogólnie amerykańscy politycy i wyborcy konserwatywni, bo nie po drodze z nimi etc.
Ciekawe, czy państwa sąsiadujące z Izraelem, gdzie też cywile giną, też mogą sobie pozwolić na grożenie agresorom śmiercią, czy jednak nie za bardzo, bo tam można mordować
#wojna #rosja #ukraina
  • 40
  • Odpowiedz
@Shatter:

As a result of the Russian invasion of Ukraine we have temporarily made allowances for forms of political expression that would normally violate our rules like violent speech such as 'death to the Russian invaders.' We still won't allow credible calls for violence against Russian civilians,"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Kolorowezworki: ale nie zrozumiałeś co napisałem. @robertx: ma rację. Najpierw usunęli Trumpa, ludzie nie zwracali uwagi, więc idą dalej. Ciekawe co będzie można pisać w social mediach za 10 lat
  • Odpowiedz
@Shatter: używam fejsa jako platformy do komunikacji i wymieniania się poglądami związanymi z podróżami, polityki, covida innego wariactwa nie mam bo wywalam od razu osoby co spamują takim gunwem.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shatter: nie, taka polityka ani nie dziwi ani nie zaskakuje. Taka polityka jest już od jakiegoś czasu stosowana wobec Polski. Za to między innymi zostaliśmy ukarani przez UE, urojone ataki na lgbeciarzy, imigrantów itp.
  • Odpowiedz
Można życzyć śmierci ruskim żołnierzom i politykom, faktycznie, iście cywilizowane podejście


@Shatter: Ja sam jestem przeciwny karze śmierci i życzę wszystkim z putinowskiego reżimu aby do końca życia gnili w celi 2x2 ale rozumiem "frustrację" ludzi kiedy oglądają zdjęcia wystrzelanych całych rodzin, ewakuowanych kobiet w ciąży ze zbombardowanych szpitali czy czytają artykuły o gwałtach dokonywanych przez żołnierzy.

A jak zestawisz to z badanami socjologów które mówią, że - przynajmniej na samym
  • Odpowiedz
Można życzyć śmierci ruskim żołnierzom i politykom, faktycznie, iście cywilizowane podejście


@Shatter: nie "żołnierzom i politykom" tylko konkretnie najeźdźcom, ludziom którzy wsiedli w czołgi i pojechali mordować innych ludzi.

Powiedzenie "ruskie do piachu" niczym się nie różni od "stryczek dla trynkiewicza/breivika/wpisz sobie własnego kryminalistę", kara śmierci zawsze była obecna w naszych kręgach kulturowych - nawet mimo tego że zdelegalizowaliśmy karę śmierci nigdy nie zrobiliśmy z niej tabu (jak np. z nazizmu)
  • Odpowiedz
To tylko pokazuje, że jak nie jesteś "z nimi" to oni mogą wszystko, w tym doprowadzić do linczu na tobie.


@Shatter: a tu masz klasyczny strawmen.

Nie "jak nie jesteś z nimi" tylko "jak prowadzisz wojnę jako najeźdźca". Nikt nie zezwala na hate speech ze względu na krytykę facebooka.

Nie morduj sąsiadów, nikt nie będzie zezwalał na (słowny!) lincz na tobie. Więc nie, nie niepokoi mnie polityka facebooka bo nie zamierzam
  • Odpowiedz
@Shatter: Życzę srogiej śmierci wszystkim kacapom strzelającym do cywili. Mam nadzieję, że zginą w męczarniach i mam głęboką nadzieję, że putin zasrany i obszczany zdechnie pod ścianą całkowicie sam w wielkim bólu.
  • Odpowiedz