Wpis z mikrobloga

Moja pierwsza okazja z tego typu grami. Zacząłem astrologiem i trochę się męczę, co prawda dopiero 20lvl ale zastanawiam się czy warto. To będzie meczernia czy nie do końca?

Oglądałem to fajnie wyglądają goście z 2 katanami.
#eldenring
  • 4
@benlinus: Astrologer to chyba caster, generalnie prawie wszystko jedno co wybierzesz na poczatku bo to tylko armor, bron i troche statów. Dex/int buildem się relatywnie łatwo gra, do tego dochodzą jeszcze bleed buildy które trywializują grę.

Elden Ring to kiepski dark souls na początek, jakbym nie ogarniał mechaniki to bym się zraził, przegrałem wszystkie soulslike'i i druga połowa gry to była niesamowita katorga.
To będzie meczernia czy nie do końca?


@benlinus: początki z soulsami nigdy nie są łatwe, mimo że ER jest najbardziej przyjazny nowym graczom to i tak dalej gra będzie tylko trudniejsza ¯\_(ツ)_/¯ od Ciebie zależy na ile ogarniesz mechaniki i jak będziesz kombinował, żeby sobie poradzić, ale na to trzeba czasu, nauki i cierpliwości
@benlinus: Buduj się pod siłę i udźwig żeby nosić cieżkie zbroje z wysokim poise. Ciosy z 2-ręcznego miecza łatwo nabijają bossom (i nie tylko) staggera. Gra z ciężką bronią jest relatywnie prostsza + ciężki armor zadba o to, że Twoje ataki będą nie do zatrzymania. Jeszcze do tego jakiś great shield i będziesz żywym czołgiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ataki są oczywiście proporcjonalnie wolniejsze, ale możesz spamować