Wpis z mikrobloga

Do wszystkich popadających w nurt szkalowania Bartosiaka. Nie wiem co się dziś, w ostatnim czasie tutaj wydarzyło, ale jakie argumenty znajdujecie przeciwko jego działalności? Nie wiem czy jesteście ruskimi trolami, pożytecznymi idiotami czy coś mi mocno umknęło. Zarzut małej ANW w porównaniu do 300k armii ukrainskiej. Porównajcie sobie wielkość geograficzną PL i UKR. Teraz uświadomcie sobie, ze Ukraina ma aktywne przynajmniej 3 kierunki operacyjne wzdłuż granicy północnej, wschodniej i południowej. Teraz wróćcie do ANW i porównajcie z rzeczywistością czy faktycznie 100-140k swietnie wyszkolona i wyposażona armia to nie ekwiwalent osobowy tego ci jest na UKR. Porównajcie założenia ANW z tym co się dzieje na UKR czyli przygotowanie terenu, główna ciężkość spoczywającą na wojskach ciężkich(!) z artyleria(!) i działanie na tyłach wroga w strefie nękania jak to określa ANW. Czy wy naprawdę jesteście tak labilni, sterowali i chwiejni emocjonalnie? Powielanie bezzasadne teksty typu „bartosiak to idiota” zamykając cykl mirko jakby nikt nie miał żadnego przemyślenia. Na prawdę wydawało mi się, że wykop to społeczność ludzi którzy nie ulegają propagandzie
#ukraina #bartosiak #wojna
  • 37
  • Odpowiedz
@kot_posmarowany_maslem: rzuciles "kierunki operacyjne" i juz wiedzialem ze mam do czynienia z dronem bezmyslnym xD nie jestes generalem w sztabie, skoncz powtarzac tak jak ten gamon bartosiak te kalki jezykowe ktore w kontekscie normalnej rozmowy brzmia jakbys byl pijany xD
  • Odpowiedz
@kot_posmarowany_maslem: nie wiem dlaczego to za mało. Wikipedia nagle nie jest obiektywnym źródłem informacji? Pomijając, że są tam źródła i dość wyraźnie pokazane gdzie się myli i dlaczego nie powinno się go traktować jak boga i obalać do niego komuny, chcę w takim razie odwrócić stół - powiedz proszę dlaczego MY (bo przecież jesteśmy jednym tworem, bo śmiemy się śmiać) mamy go traktować jak boga i obalać do niego komunę
  • Odpowiedz
@qwarqq: chiny robia to tylko na pokaz to niby pokazywanie ze sa bardziej przychylni zachodowi. Ten bank co go zbanowali to byl bank z ktorym rosja miala najmniej interesow, za to medialnie wygladalo to super.
Mysle ze z jednej strony Chiny sa dogadane z rosja, natomiast z drugiej strony jeszcze obserwuja, jak to sie dalej potoczy. Pewnie Putin obiecal ze szybko zajmie UA ale to mu nie wyszlo. Chiny siedza,
  • Odpowiedz
@kot_posmarowany_maslem: widzę, że ciężko pracowałeś nad tym, żeby ten post wyglądał jak napisany przez zwykłego wykopka, ale nie mogłeś się powstrzymać, musiałeś

Czy wy naprawdę jesteście tak labilni

kierunki operacyjne


Wiemy, że to ty Bartosiak, przestań mieć ból dupy. Na chwilę stałeś się memem przez swoje specyficzne formułowanie myśli, chwilę się pośmiejemy, a później nam się znudzi i przestaniemy. To nie jest tak, że masz wpływ na cokolwiek, żeby
  • Odpowiedz
@kot_posmarowany_maslem: przeciez jego armia nowego wzoru zakladala ze cala armia bedzie dzialac jak powstancy warszawscy xD twierdzil ze rosja pokona ukraine w 3 dni xD on leje wode bez ladu i skladu belkoczac cos o pivotalnym rimlandzie teatru operacyjnego a jak juz wysili sie na cos konkretniejszego to wychodza same idiotyzmy xD
znajdz sobie innego idola, serio
  • Odpowiedz
@dekorator: ja wiem, ze to jest chyba ponad 400 stron albo jakieś 9h wykładu, ale żeby ukrócić te dziwne historie wygadywane na wykopie podpowiem tylko, że nie, nie zakłada tak. Nie powielajcie takich bzdur.
To, że wśród tysięcy modeli znalazło się kilka takich które wpisały się w aktualny scenariusz nie znaczy wcale, że inne były bez sensu. Właśnie zupełnie nie i chyba wiele osób tego nie rozumie. Eksperci nie mają
  • Odpowiedz
nie, nie zakłada tak


@kot_posmarowany_maslem: aha wierzymy ci w koncu jestes fanbojem bartosiaka napewno jestes bardzo obiektywny wszyscy wojskowi i eksperci sie myla pan bartosiak wie najlepiej xD
masz tutaj ksiazke ktorej pan bartosiak jeszcze nie przeczytal, bedziesz o jakies 8 lat do przodu przed nim belkoczacym cos o przesmyku suwalskim xD
https://allegro.pl/oferta/geopolitics-saul-bernard-cohen-10591783170?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24
  • Odpowiedz
  • 0
ANW nie jest w stanie pokryć ewentualnej linii frontu, tysięcy miast i wsi na wschodzie kraju.Takie rozwiązania mogą wprowadzić państwa niezagrożone inwazją, które wysyłają swoje wojska do walki na innych kontynentach
  • Odpowiedz
@Mathas xDDDDDDDDDDD wez nie pisz bzdur, wlasnie drony odgrywaja tu główną role i dobrze wyszkolona piechota. Caly cyber zwiad i drony szpiegowskie i bojowe, amunicja krążąca to ta z polski, artyleria naprowadzana, wlasnie ta wojna pokazuje ze ogromna armia rosyjka jest gowno warta bo nie ma dobrej piechoty i technologi.
  • Odpowiedz