Wpis z mikrobloga

@Zwytkly: dla mnie jest bardziej uciążliwy niż pomocny, musiałem powyłączać jego wszystkie ficzury żeby mi nie przeszkadzał ( ͡° ͜ʖ ͡°) i mając pro firmowego specjalnie wziąłem aira prywatnie i uważam, że jest lepszy
@kebab_z_kota: nie widzisz bo nie potrzebujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego na poczatku stwierdziłem, że tylko op wie czego potrzebuje. Wciśniecie mu air a za tydzień napisze ze odpalił dziesięć instancji dockera i, że wolno jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@asdfghjkl: ano, wszystko zależy od potrzeb. Po prostu napisałeś tak jakby była przepaść między airem a pro 2020. Przepaści nie ma, jest różnica. Do 10 dockerów nie brałbym ani tego ani tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kebab_z_kota: jest przepaść i to ogromna. głównym problemem jest brak ramu w air co dyskwalifikuje go w wielu zastosowaniach. magistrala usb obsługuje mniejsza ilość ekranów. wolniejszy dysk. mniejsza ilość rdzeni gpu i znacznie wolniejszy cpu. ekran dla wielu osób będzie zwyczajnie za mały jako narzędzie do pracy. lepsze głośniki. nie mówię że to zły komputer po prostu nie dla każdego i warto mieć to na uwadze. różnica w cenie nie bierze
@asdfghjkl: czekaj o czym Ty piszesz bo już nie wiem? jaki brak ramu? jaka inna ilość ekranów, jaki wolniejszy dysk i jaki wolniejszy cpu? wszystkie te akurat cechy są wspólne dla obu modeli... pro ma jaśniejszy wyświetlacz, lepszą baterię i chłodzenie aktywne, i touchbar. to tyle z różnic
@kebab_z_kota: w zastosowaniach hobbystycznych wiele można znieść i machnąć ręką. montujesz jeden film w roku to nie ma znaczenia że komp na chwilę się zadlawi i robota potrwa 20m dłużej. inaczej sprawa wygląda gdy coś jest twoja pracą i te drobne problemy zaczynają się kumulować. ale op nawet nie wspomniał czego oczekuje od tej maszyny. całkiem możliwe że air jest dla niego ok