Wpis z mikrobloga

Oto najważniejsze wydarzenia z Ukrainy z 10 na 11 marca (dzisiejszy dzień będzie stał tematem broni biologicznej)

Oświadczenia USA: Stany Zjednoczone publicznie zamykają sprawę polskich MiG-29 twierdząc, że wysyłanie samolotów będzie wiązało się z wysokim ryzykiem i ograniczoną wartością, zamiast tego chcą wysłać dodatkowe systemy przeciwlotnicze (systemy rakiet Patriot nie wchodzą w grę, ponieważ Ukraińcy musieliby zostać przeszkoleni w zakresie ich używania, aby były skuteczne). Duży konwój sprzętu wojskowego na północ od Kijowa przesunął się o 5 km bliżej miasta, ale urzędnicy amerykańscy obserwują wycofanie wojsk rosyjskich idących na Kijów od strony miasta Sumy, choć może to być przegrupowanie lub inne tego typu powody. USA oceniają również, że Czernihów na północy Ukrainy jest teraz „odizolowany” jak Mariupol.

Walki – Ukraina twierdziła dziś, że odbiła wioskę na południowy wschód od Czernihowa, zagroziła rosyjskim liniom biegnącym na południe od Czernihowa i przeprowadziła atak na rejon Poliski, na zachód od Czarnobyla, potencjalnie mogący odciąć linie rosyjskie w ich głównym natarciu na stolicę od północy. Ukraina twierdzi również, że prawdopodobnie odwołano rosyjskie lądowanie desantowe na Odessie, a zamiast tego siły wyruszyły drogą lądową z Chersonia. Ukraina twierdzi, że dziś nikt nie został ewakuowany z Mariupola z powodu ciągłego ostrzału. Instytut Fizyki i Techniki w Charkowie został trafiony rosyjskim nalotem, choć nie wydaje się, aby istniało bezpośrednie niebezpieczeństwo wycieku promieniowania, ataki artyleryjskie na miasto wydają się dziś bardziej sporadyczne.

Dyplomacja - Rosyjskie media państwowe podają, że rosyjski rząd zamierza w piątek zwołać posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie jego roszczeń dotyczących finansowania przez USA broni biologicznej na Ukrainie po tym, jak USA odrzuciły wczoraj to roszczenie i oskarżyły Rosję o operację pod fałszywą flagą .

#nocnaukraina #ukraina #rosja #wojna
xiv7 - Oto najważniejsze wydarzenia z Ukrainy z 10 na 11 marca (dzisiejszy dzień będz...

źródło: comment_164697180764dTGGtCUSZH1mugWUP2jm.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Prusti: ciężko znaleźć w necie, ale spróbuję, choć nie wiem, jak to wpisać. mam u siebie w redakcji takiego dziennikarza świra na punkcie polskiego, to od niego tip. zapytam się go.
  • Odpowiedz
ciekawostka: purysci jezykowi mówią, że poprawną formą jest z 10 na 11 marzec xd


@Merkuriusz: to ja mam w głowie zapamiętane odwrotnie, że poprawna forma to 11 marca, ponieważ marzec jako miesiąc jest tylko jeden i pisanie 11 marzec jest niepoprawne.
  • Odpowiedz