Wpis z mikrobloga

@sponge

dobra przeczytałam ten skrót na górze strony (nie chce mi się dalej) i nie rozumiem czemu to budzi takie niezdrowe zainteresowanie? Brzmi jak kolejna gałąź antropologii...


@megan_: Między innymi dlatego, że ta dziedzina budzi wiele kontrowersji i jest krytykowana za niezgodność z nauką, wynikającą z tego, że zajmujący się nią ludzie to ideolodzy, którzy naginają fakty pod
  • Odpowiedz
Między innymi dlatego, że ta dziedzina budzi wiele kontrowersji i jest krytykowana za niezgodność z nauką, wynikającą z tego, że zajmujący się nią ludzie to ideolodzy, którzy naginają fakty pod swoje tezy:


@falouu: Kościół krytykuje gender za jego niezgodność z nauką? Raczej nie to jest przedmiotem zainteresowania biskupów oni mają gdzieś zgodność danej dziedziny z nauką. Bo jeżeli sprawa dotyczy rzetelności naukowej tej dziedziny to dlaczego sprawę nie zostawić nauce?
  • Odpowiedz
Bo jeżeli sprawa dotyczy rzetelności naukowej tej dziedziny to dlaczego sprawę nie zostawić nauce?


@adam1986: Bo ta pseudonauka jest wprowadzana do szkół. Na podstawie jej nieudowodnionych tez tworzy się zajęcia w przedszkolach. Nie protestowałbyś, gdyby w szkołach na biologii wprowadzono kreacjonizm obok teorii ewolucji?

Racja - biskupi protestowaliby nawet, gdyby dziedzina ta była rzetelną nauką. Ale niezależnie od ich intencji i celów jakie chcą osiągnąć, akurat w tej sprawie protestują
  • Odpowiedz
@falouu: W przypadku kreacjonizmu mamy wyraźny i jasny sprzeciw środowisk naukowych. Czego niema w sprawie gender studies dlatego jestem dość sceptyczny co do krytyki tej dziedziny. Po prostu ani Kościół ani polskie prawicowe media nie są dla mnie najlepszym wyznacznikiem naukowości i wiarygodności jakiejś dziedziny nauki. W tej debacie brakuje mi mocno wypowiedzi ekspertów, prawdziwych naukowców.

Nauczanie kreacjonizmu w szkołach też nie doprowadzi do upadku cywilizacji, a jednak nie chcemy
  • Odpowiedz