Wpis z mikrobloga

@dreaper: dobra przeczytałam ten skrót na górze strony (nie chce mi się dalej) i nie rozumiem czemu to budzi takie niezdrowe zainteresowanie? Brzmi jak kolejna gałąź antropologii...
  • Odpowiedz
@sponge: Niezłe gender kombo :-). Czy w ogóle poza Polską jest jeszcze gdzieś taka nagonka na to gender czy to tylko specyfika polskich biskupów i polskiej prawicy? Bo jakoś w zagranicznych mediach ciężko coś znaleźć. Swoją drogą nie tak dawno kościołowi w Polsce dostawało się mocno za pedofilię, a teraz naglę wszyscy piszą tylko o tym gender, a tamta dyskusja wygodnie ucichła. Raczej to nie przypadek.
  • Odpowiedz
@adam1986: jak można przeczytać w pierwszym artykule to w prawosławnej Rosji

@megan_: Wyobraź sobie teraz księdza kobietę. Hierarchowie Kościoła mają się czego obawiać. Cytując klasyka oznaczało by to "upadek cywilizacji białego człowieka."

Na płeć społeczną składać się może np. sposób ubierania się, sposób zachowania, oczekiwane funkcje w ramach społeczeństwa, sprawowana władza itp.
  • Odpowiedz
i nie rozumiem czemu to budzi takie niezdrowe zainteresowanie?


@megan_: Być może jest to próba odwrócenia uwagi od wewnętrznych problemów kościoła i jednocześnie sposób na zjednoczenie religijnej prawicy pod sztandarem wspólnego wroga. Podobno najlepszą obroną jest atak. Żeby owieczki za bardzo nie skupiły się na problemach kościoła i nie zaczęły się od niego odwracać.
  • Odpowiedz
@dreaper: a czyli, że nie podoba im się, że ktoś twierdzi, że kobiety nie są ewolucyjnie przystosowane do siedzenia w kuchni? :P

A z tym patriarchatem to bym nie przesadzała, tzn w kościele tak, ale doszliśmy już do takiego punktu, że jeśli komuś się ten kościół nie podoba to nie musi być jego częścią. A co do reszty społeczeństwa, to fakt kobiet jest nadal mniej w polityce, na wysokich stanowiskach
  • Odpowiedz
kobiet jest nadal mniej w polityce, na wysokich stanowiskach itd, ale moim zdaniem to jest sytuacja, która się będzie sama wyrównywać


@megan_: oby nie, gender to zuo :) tylko mężczyzna może chodzić w czarnych i różowych sukienkach z koronką ;d
  • Odpowiedz
@megan_: oni powinni się zbratać z muzułmanami, w tamtej kulturze kobietę można kupić, można mieć wiele żon, kobieta musi nosić burkę i słuchać męża - myślę, że to by im odpowiadało.
  • Odpowiedz