Wpis z mikrobloga

Ostatnio miałem przyjemność pograć przez weekend w GT7 na PS5. O ile do gry jako takiej nie mam zastrzeżeń, bo mega mnie wciągnęła i uważam, że jest naprawdę świetna - tak zdziwiła mnie grafika (w photo-mode w replayach). Czasami jest dużo gorsza niż w GT5 na PS3. Serio! Dla przykładu - wnętrza samochodów widziane z zewnątrz - w GT7 to wygląda mniej więcej jak w GTA4, podczas gdy w GT5 faktycznie było widać wnętrze i zegary.
Mało tego! Mamy 2022r a modele wcale nie grzeszą ilością polygonów. W golfie mk1 oraz samba busie nadkola nie są okrągłe, tylko mają wyraźnie za mało polygonów.
Brakuje też detali takich jak okrągłe klosze reflektorów odbijające otoczenie do góry nogami. W GT5 był taki efekt, w GT7 nie udało mi się go zaobserwować. W ogóle mam jakieś takie wrażenie, że modele aut są gorsze niż w GT5. Są bardziej kanciaste (w podglądzie - po zrobieniu zdjęciu i wyrenderowaniu go - podmienia się model na lepszy).
Tak samo odbicia - są straaaaasznie niskiej jakości - i to nie poprawia się wcale po zrobieniu zdjęcia.

Stasznie to dziwne - skoro PS5 ma moc wielokrotnie większa niż PS3 - to gdzie podziała się ta cała moc obliczeniowa na bardziej skomplikowane modele aut?

Aha - graliśmy w trybie ray-tracing.

Jednym słowem - gierka naprawdę bardzo wciągająca, z ładną, ale "coś jest nie tak, lecz nie wiem co" grafiką.

#playstation #ps5 #granturismo #granturismo7 #sony #konsole #gry
  • 7
@Masny69: grafika słaba to fakt, ale nie wiem skąd ty wziąłeś te swoje przemyślenia. Golf i samba bus sprawdzony, nie ma żadnych widocznych polygonów, nadkola okrągłe. Odbicia są nawet w tablicy rejestracyjnej. Środki wyglądają normalnie, specjalnie odpalę jutro gt5.

W skrócie - tak grafika jest słaba, ale skąd ty te swoje rzeczy wziąłeś to nie wiem. Natomiast jeżeli odpali się na ps5 wersje na ps4 to z wnętrzami samochodów dzieje się
Tak, nie ma RT w wyścigach, ale jak odpalisz replay i przejdziesz w replayu do zdjęć to RT jest. Tylko bardzo, bardzo nierówne. Czasem to wyglada jakby odbicie było w 128x128px
@Ale_co_to: Środki nie wyglądają normalnie. Twoja fura (tj fura gracza) ma jako takie wnętrze. Ale pozostałe auta wyglądają jak z PS2 w środku. Tak samo cała ich geometria jest raczej uproszczona.

Strasznie to dziwne jest.

Tak samo dziwne jest to, że nawet w tych "pokazówkach" przy wybieraniu auta - wyraźnie idzie zobaczyć, że np. Toyota (nie pamietam nazwy, ale taki zwykly kompakt) ma bardzo słabą geometrie przycisków na desce rozdzielczej (kanciaste