Wpis z mikrobloga

Według moich obserwacji to jesteśmy co raz bliżej dołka. Kiedy jest bessa? Alty wtedy spadają od swoich ATH do 80-95%. Są nawet takie co spadną 99.9% od ATH. Jak wyglada sytuacja teraz?

ETH jest około 50% od ATH.
SOL 68,5%
ADA 74,2%
DOGE 84,1%
LINK 75,4%
VET 83,5%
Są to coiny z TOP 50.

Jak wyglądają coiny ponizej tego ranku?
Safemoon 95,4%
FLOKi 91,3%
FET 72,7%
COTI 70,2%
HTR 81%
MTV 75%

Najlepszy altcoin, który przetrwał aktualne spadki i uchronił większość kapitału ludziom, którzy w niego weszli to oczywiście LUNA - 17,7% od ATH.

Czy większość może spaść niżej? Oczywiście, że może. Czy bessa nadejdzie? Patrząc na te procenty to bessa już jest. Czy warto kupić altcoiny teraz? Jeżeli kupywałeś DOGE na ATH to czemu nie kupisz jak spadł 84%? Możesz zrobić to 6,5 raza taniej niż osoba, która kupiła na ATH. Czy bessa będzie trwała 3 lata? Tego nikt nie wie, może teraz cykle będą takie, że Bitcoin robi ATH i spada 50% na kilka miesięcy i znowu zaczyna rosnąć (sytuacja z wakacji musiałaby się teraz powtórzyć) za każdym razem mając swój dołek wyżej. Oznaczało by to, że poruszamy sie w kanale 30-70k z co raz wyższymi górkami i dołkami, co oznacza, że nadal jesteśmy w cyklu.

Co teraz robię ja? Wybrałem ETH i pare altcoinów, które uśredniam od nowego roku. Jeżeli potrwa to 3 lata to super, bo uzbieram wtedy więcej tokenów. Jeżeli okaże się, że to jednak kanał i w tym roku zobaczymy kolejne ATH to dzięki wiedzy, która nabyłem uzbieram więcej kapitału, który wykorzystam do zakupu w bessie.

W żadnym wypadku nie uśredniajcie jakiś shitcoinow licząc na 10000x. Lepiej wrzucać kapitał w projekty, które przetrwały już bessę lub mają obiecujące zastosowanie, devów i społeczność. Pamiętajcie, że trendy podczas hoss się zmieniają i to, że był sezon DEFI, NFT, Memecoiny, Metaverse (nie do końca się rozwinął, wiec może jeszcze nie stracony), NODY, to nie znaczy, że w kolejnej hossie te trendy się powtórzą. Może teraz będzie sezon WEB 3.0 ;)

#kryptowaluty #bitcoin #shitcoin
  • 9
Jeżeli kupywałeś DOGE na ATH to czemu nie kupisz jak spadł 84%? Możesz zrobić to 6,5 raza taniej niż osoba, która kupiła na ATH


@onmatopeja: jak ktoś kupował już w górce (nawet nie na ATH a jak drożał), to jest debilem a nie inwestorem i powinien się trzymać daleko od inwestycji tego typu bo swoimi decyzjami będzie dalej tracił

Zgadzam się że to całkiem dobry moment żeby dokupić. Sam się obłowiłem
@kamil-wasniewski: jak wiadomo dołka idealnie nie złapiesz, a uśrednianie w dół to przyjemność. Jak dla mnie to mimo wojny Rosja-Ukraina Bitcoin nie spadł w kanał poniżej 35k, co dobrze o nim świadczy. FUD o regulacjach krypto przez USA również nie wpłynął jakoś mega na cenę. Wydaje mi się, że będzie jeszcze jakaś kapitulacja, ale może to być szybki ruch i potężny wykop. Średnia cena BTC zakupionego przez instytucje jest na poziomie
@onmatopeja: Instytucje nie mają tu nic do pozwalania, tak samo jak cena może spaść poniżej średniej kosztów opłacalności kopania. Jeżeli popyt będzie spadać i do rynku kryptowalut będzie wpływało coraz mniej pieniędzy, to nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy zobaczyli cenę dużo niższą od obecnej.
Przypomnę tylko, że MicroStrategy zaczęło się zadłużać pod kolejne zakupy i w tej chwili musieliby zaoferować naprawdę solidną stopę zwrotu z ich obligacji, aby ktoś pożyczył