Wpis z mikrobloga

@RazDwaOsiem Nie mamy zgody nato na przekazanie tych samolotów, tylko błogosławieństwo USA, czyli w praktyce puste słowa zza oceanu. Gdyby Polska wysłała te MIGi na yolo do UA to Ruscy odczytaliby to jako bezpośrednia pomoc i mieliby cassus belli żeby do nas też wybrać się z misja pokojową (mało prawdopodobne) albo rzucić na nas jakieś sankcje/restrykcje/niefajnie rzeczy. Ogólnie USA chce wysłużyć się nami żebyśmy machali w ich imieniu szabelką i za do
@imargam_2137: Dron Bojowy to broń defensywna? Wyrzutnia Rakiet to Bron defensywna? Karabin to bron defensywna? Rakiety do wyrzutni to bron defensywna? Wiesz, mig tez przeciez jest defensywny w takiej logice, broni sie.
@imargam_2137: Jak trafisz karabinem w cysterne #!$%@? caly konwoj i dzielnice, jak javelin wysadzi ciezarowke z bombami bedzie krater, widzisz ta dziure w logice kiedy probujesz wytlumaczyc ze karabin i wyrzutnia rakiet to jest bron defensywna xD

Pomogę Ci - tu nie chodzi o to co jest bronią defensywną, tylko o to jaki ma wpływ na polu bitwy. A to już osobna bajka.

Wydaje mi sie że MIG, dla ruskich bylby
@RafDan: a czemu ruscy latali po Syrii jak u siebie a tutaj jakoś mało tych kacapskich samolotów? To po pierwsze generale wykopku xD a takie stado migów to dla ukrów nieoceniona pomoc w sytuacji w jakiej teraz się znajdują. Druga armia świata jakoś sobie tam wybitnie nie radzi. Sam fakt jak Jankesi obsrali zbroję przed przekazaniem myśliwców powinien Ci dać do myślenia. Ale czepiaj się dalej słówek defensywna/ofensywna. ( ͡°
@imargam_2137: Ale zobacz, ja Ci zadałem proste pytanie, a Ty mi opowiadasz historię.

Zrozum że #!$%@?łeś gafę - Wyrzutnia Rakiet i Karabin to jest tak samo bron ofensywna jak i defensywna - zupełnie jak MIG różna jest tylko skala. Normalny człowiek by powiedział - sorry źle się wyraziłem czy coś podobnego - ale general vykopvek musi iść w zaparte xD

Po drugie, co ma latanie po Syrii, do braku latania nad