Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Badyl69: Można metodą prób i błędów sprawdzić, które są dobre i potem je kupować. Zwykle w każdym markecie sprzedają mniej więcej te same szynki, bo one są produkowane przez te duże masarnie i sprzedawane na całą Polskę. Np. szynka od szwagra marki Krakus, jest prawie w każdym sklepie z wydzielonym stoiskiem mięsnym i jak na taką sklepową, to daje radę.
  • Odpowiedz
@Badyl69:
W sklepie zawsze możesz poprosić panią zza lady o etykietę (skład).

Pamiętaj że mięsa w mięsie nie ma być 100% ani nawet 90%, tłuszcz jest dość istotnym składnikiem kiełbas (gwarantuje że takiej 100% mięsa nie jadłbyś ze smakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Nie znam przeliczników w produktach podsuszanych ale pewnie ze 120g na 100g gotowego produktu to jakieś minimum.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Peeleejin
@s---k
Oczywiście że mogę i dziś to zrobiłem bo nie było kolejki. Zakup szynki to największe marnowanie czasu. Dłużej się stoi niż do kasy...ułatwieniem by było pisanie podstawowego składu na cenowkach. Tak jak masz na każdym innym produkcie
  • Odpowiedz
@Badyl69: ja prdl, współczuję, u mnie w cenie gównianej podwawelskiej jest myśliwska albo i jałowcowa czasem

co do szynki, proponuję robić własne konserwy, tzn. kupić kawał mięsa i upiec w przyprawami;
najprostszy w obsłudze jest chyba boczek niewędzony, walisz go na patelnię i smażysz aż stwierdzisz, że palce lizać, naprawdę polecam

odpalasz google i czytasz co dosypać, może nawet na wykopie już o tym pisano
pzdr
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mojnicknawykopie może dla dorosłego jest to ok ale szynkę kupuje głównie dla dzieci i staram się zwrócić uwagę na sklad. Nie patrzę na mielonki czy inne po 20zl za kg ale w przedziale +/- 50zl jest ich w #!$%@?.
  • Odpowiedz
@ktomizajalnazwy: Moja mama kupuje pd szwagra od paru lat zawsze i z czasem ta szynka zrobiła się tak do dupy ze masakra xd
@Badyl69: moi rodzice jak maja możliwość sami wędzą szynkę i to chyba najlepsza metoda ¯_(ツ)_/¯ może dla dzieciaków spróbuj sam zrobić piers z fileta lub indyka?
  • Odpowiedz
@Badyl69: był plan unijny żeby stworzyć system oparty o blockchain potwierdzający kto i na jakim etapie wstrzyknął ile wody żeby nie było tak że jakiś pośrednik kupił mięso a ono już napompowane i nie da się wstrzyknąć więcej. Niestety nic o nim nie słychać także to był pewnie tylko sygnał że czekają na łapówki
  • Odpowiedz
@Badyl69: trzeba zapytać "czy ta szyneczka aby dobra? 5 plastrów proszę"


@theodolit I jeszcze 4 plasterki tamtej, z końca. I 3 tej wędzonej. Albo nie, zamiast wędzonej to tej z lewej. Mówi pani że dobra? To 7 plasterków ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@iyasiu to serio brakuje mi czasu. Ja i różowa pracujemy. Dzieci lvl 2 i 5. Od 6 rano do 21 na nogach. Może i jest to Lachy powód ale posprzątanie, zakupy i zabawy zjadają cały wolny czas.
Też nigdy tego nie robiłem ale skoro to takie proste to spróbuję zrobić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Reaamu: No ogólnie ona się strasznie spieprzyła ostatnio, ale i tak jeśli chodzi o szynki w markecie, to jest niezła. A co innego ewentualnie polecasz? Bo ja też #!$%@? z tymi wędlinami dostaję xD
  • Odpowiedz
@ktomizajalnazwy: Ja jak kupuje wędlinę dla siebie, to proszę zawsze o podanie mi jej, bo biorę po zapachu xD zazwyczaj w netto jest Zygula i tam biorę szynkę pieczoną, Ew kiełbasę krakowska
  • Odpowiedz