Wpis z mikrobloga

Odwiedziłem lotniskowiec-muzeum USS Yorktown w Charleston, SC. Obsługa muzeum to w dużej mierze wolontariusze-weterani amerykańskiej armii. Słysząc nasz dziwny język bądź akcent często pytali skąd jesteśmy. Na odpowiedź, że z Polski dziękowali nam, że jesteśmy ich sojusznikami i reprezentujemy wspólne interesy. Ponadto, dziękowali nam w imieniu Ukraińskich uchodźców. Szok. Sam niewiele w ich kwestii zrobiłem, w zasadzie jedynie zgłosiłem mieszkanie. Także muszę to gdzieś dalej przekazać, ludziom, którzy faktycznie pomagają. Robicie świetną robotę, świat to widzi!

W TV są stacje które nadają non stop o Ruskich najeźdźcach. Amerykanie mają naprawdę bojowe nastawienie w kwestii tej wojny.

Mało tego, na widocznym z Charleston Forcie-wyspie, powiewa Ukraińska flaga. Mapka w komentarzu.

Takie tam pozytywne wibracje zza oceanu.
Trzymajcie się.
#ukraina #wojna
mj_computer - Odwiedziłem lotniskowiec-muzeum USS Yorktown w Charleston, SC. Obsługa ...

źródło: comment_1646623638VmdQ4NvcdbRz5c7OUmTG2v.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@mj_computer: Tez tam byłem :) ogólnie Amerykanie w Charleston byli bardzo mili i z poznałem tam dużo osób. Wszyscy bardzo lubili i dobrze mówili o Polakach
  • Odpowiedz
zgłoszenie mieszkania to bardzo dużo


@jast: to. Ja tylko przelałem kilkadziesiąt zł na jakiś fundusz i dałem ukraińskiemu uberowi 10zł napiwku ( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Plp_: no ja przeznaczyłem na pomoc kwotę z dwoma zerami więcej a i tak moim zdaniem to znacznie mniej niż zgłoszenie mieszkania
  • Odpowiedz