Wpis z mikrobloga

Z tego co wyczytałem na jednym discordzie, to narracja #rosja jest zbudowana na tym, że istnieje w Ukrainie Pułk #azov, który może mieć coś za uszami, ale jednak nikt z powiązanych z nimi ludźmi nie przekroczył progu wyborczego:

https://en.wikipedia.org/wiki/Azov_Battalion

Partie polityczne:
https://en.wikipedia.org/wiki/National_Corps
https://en.wikipedia.org/wiki/Svoboda_(political_party)
https://en.wikipedia.org/wiki/Right_Sector

Nie wiem, czy to jest dobre porównanie, ale to tak jakby #rosja miała najechać na Polskę z powodu istnienia #onr, czy #ruchnarodowy z ramienia #konfederacja.

U nas nie istnieje karanie za myślozbrodnię, a raczej zwalcza się po prostu przestępczość.

Biorąc pod uwagę, że np. istnieją socjopaci i jest to genetyczne, to jeżeli ich zdolności działają w zgodzie z prawem, to nie zamyka się ich w więzieniach, póki nie złamią prawa, mając przy tym solidny materiał dowodowy, aby sąd mógł zdecydować, a ich zdolności/cechy/umiejętności mogą być korzystne dla społeczeństwa.

#ukraina #wojna #rosja

  • 5
@patrolez Jak nie istnieje karanie za myślozbrodnie? A systemowa walka z mową nienawiści? A co ze wszystkimi lekarzami ukaranymi za dyskutowanie z oficjalną narracja odnośnie koronawirusa? A co do Azowa to tylko jeden z wiele objawów kultu nazizmu w Krainie U. Rok 2022 jest oficjalnie ogłoszony rokiem Stefana Bandery.
Rok 2022 jest oficjalnie ogłoszony rokiem Stefana Bandery.


@wyenyawa: Wszystko się zgadza, tylko że nic. Rok 2022 został ogłoszony rokiem UPA, bo to okrągła rocznica powstania. Nie na całej Ukrainie, tylko w niektórych obwodach zachodnich i nie jest to nic nowego bo tak samo było w 2017, 2012, a pewnie i wcześniej.
Jak nie istnieje karanie za myślozbrodnie?


@wyenyawa: następnym razem użyję określenia, że nie istnieje izolowanie przez ubezwłasnowolnione w postaci zesłania do zakładu karnego za myślozbrodnię, lub użyję określenia, że nie karze się za to, co się ma w umyśle.

Dotkliwość i wymiar kary też u nas ma pewien gradient.