Wpis z mikrobloga

@Leel00: da się pociągnąć sterownik ale działa on na domyślnym ustawieniu dla wszystkich programów. Konfigurator ten z obrazka jest usunięty i np. masz powłączane jakieś antialiasingi i postprocessingi tam gdzie nie powinno ich być. Albo karta zużywa 100% mocy GPU tam gdzie powinno być 5%, nie ma możliwości regulowania niczego
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: idąc twoim tokiem rozumowania to i nvidia i amd mają sterowniki dch bo zwyczajnie windows tego wymaga. Częścią ich specyfikacji jest że interfejs użytkownika jest aplikacją windows store ale nikt nie każe ci instalować. Bez tego sam sterownik też działa.
Do którejś edycji windows 10 można było też wymusić model legacy sterowników tyle że przestali już takie dostarczać więc byłbyś zablokowany na driverach sprzed paru lat.
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: ale store to tylko appka. *.appkxbundle zawsze zainstalujesz przez PS. Pobierzesz u kolegi który ma konto. Poczytaj sobie. Ale wiedz że wybrałeś niestandardową i niewspieraną drogę i nie dziw się że masz problemy. Zainstaluj sobie normalnego legalnego windowsa i załóż konto i nagle wszystko zadziała.
  • Odpowiedz
@keton22: tylko zobacz jaki to jest zachód dla jednego tylko drivera, przez PS żeby to zainstalować musisz mieć dotnet w wersji x.x której na świeżym kompie nie ma. Konto mam ale nie chcę go wiązać z systemem, to już wolę zmienić sprzęt na inny niż iść drogą którą MS proponuje.

Win jest legalny tylko jest na 30 dniowym trialu

Mam jednego kompa na którym jest wszystko zainstalowane standardową drogą i ilość
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: no to jak chcesz to się męcz tylko nie żal się że to wina wszystkich tylko nie ciebie. Dałem ci sposób - za trudno, dałem ci inny sposób - jakiś magiczny bloat gdzie wystarczy to jednorazowo odinstalować. Nie to nie ale żyj z konsekwencjami.
  • Odpowiedz
@keton22: nie mam do Ciebie żalu o nic i przyjmuję winę, będę jechał na tym limitowanym driverze bo tak jak mówię standardowa droga jest nie do przyjecia, uważam że na normalnie zainstalowanym win nie da się pracować mimo że mnóstwo ludzi pracuje i sobie chwali
  • Odpowiedz